Svédországban 200 farkast lőhetnek ki

2022. május 25.

Hírek

A svéd kormányt bejelentette, hogy a farkasállományuknak több mint a felét kilőné. Ezzel a jelenlegi mintegy 480 fős állomány 170 egyedre csökkenne. Határozatuk sértheti az EU biológiai sokféleségről szóló törvényét.

Lézeres méregszóróval irtanák az ausztrál macskákat

2019. november 19.

Hírek

Ausztráliában azzal kísérleteznek, hogy halálos géllel fújják le a macskákat, mert a vadon élő egyedek eddig húsz őshonos faj kiirtásában segédkeztek, és továbbiakat fenyegetnek. A macskákat még a 18. században vitték át a kontinensre, azóta tizedelik az ott élő madarak és apró emlősök állományát, és mára a helyzet nagyon súlyossá vált.

50 év alatt feleződött az erdei gerincesek száma

2019. augusztus 14.

Hírek

Több mint felére csökkenetek az erdőben élő gerinces állatok populációi az elmúlt 50 év alatt az erdők biodiverzitásáról a Természetvédelmi Világalap (WWF)vezetésével készült első globális állapotfelmérés szerint.

Több mint 1200 állatfajt fenyeget a kihalás

2019. március 16.

Hírek

Az ausztrál Queenslandi Egyetem és az amerikai Wildlife Conservation Society vadvédő szervezet tudósai feltérképezték a madarakat, emlősöket és kétéltűeket fenyegető veszélyeket, hogy megállapíthassák, élőhelyük mekkora részét sújtják a fajpusztulás ismert tényezői.

Aranysakál invázió Európában

2019. január 17.

Hírek

“Az aranysakál terítékének növekedése változatlanul exponenciális ütemű” – írja a 2017-18-as vadászati év vadgazdálkodási adatait összesítő kiadványában az Országos Vadgazdálkodási Adattár.

Összeomlott a legnagyobb királypingvin kolónia

2018. július 30.

Hírek

35 év alatt a töredékére csökkent a világ egyik legnagyobb pingvinkolóniájának mérete. A szubantarktiszi Crozet-szigetekhez tartozó Disznó-szigeten az 1980-as években még 500 ezer költőpár élt, de azóta 88 %-kal, 60 ezer párra zsugorodott a populációjuk. Mivel a költőpár általában 2 szülőt és 2 fiókát jelent, az összlétszám nagyjából kétmillióról körülbelül negyedmillióra csökkent.

Nicsak! Találtak 1,5 millió pingvint

2018. március 2.

Hírek

A hatalmas kolóniákat a déli-sarki kontinensről kinyúló félszigeten találták meg, s a tudósok szerint az lenne a legjobb, ha a területet természetvédelmi térséggé nyilvánítanák, ahol a pingvinek az emberi tevékenységtől és a klímaváltozás hatásaitól védve élhetnek.

Így gyilkolják a határkerítések a vadon élő állatokat

2016. november 14.

Hírek

Az akadályok, határfalak kialakítása már korábban is létező dolog volt. A kínai nagy falat i.e. a 3. században kezdték el építeni, ami máig elválasztja az ottani élőhelyeket. A berlini fal a hidegháború alatt keletre és nyugatra osztotta fel Németországot. Manapság a határkorlátok száma a valaha volt legmagasabb. 2010-re 45 új határfal felépítésére került sor Marokkótól… Tovább »