Hírek
A szigetszentmiklósi olajszennyezés ügyében természetkárosítás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgattak ki egy férfit a budapesti rendőrök. Védett úszólápot pusztított el az olaj. Csak a kárelhárítás többszáz milliós nagyságrendű. Videóinterjú a nyomozás vezetőivel.
Hírek
Ilyen nincs és mégis van! A szigetszentmiklósi olajszennyezés helyszínén ma ismét jelentős mennyiségű olaj jelent meg az esőcsatorna kifolyó műtárgyban.
Hírek
Kétmillió forintot ad a rendőrség is annak, aki elárulja, ki engedett olajat a Ráckevei Duna-ágba – ezzel az utóbbi 20 évének legsúlyosabb környezetszennyezését okozta.
Hírek
Megkezdték a hatalmas mennyiségű olajszennyeződés kipucolását Szigetszentmiklósnál, a Ráckevei Duna-ág utóbbi 20 évének legsúlyosabb környezetszennyezésénél. A rendőrség is nyomoz.
Hírek
Félmillió forint nyomravezetői díjat ajánlok fel annak a személynek, akinek információi alapján sikerül nevesíteni és elfogni azt az elkövetőt, aki a Ráckevei Duna-ág utóbbi 20 évének legsúlyosabb környezetszennyezését okozta.
Hírek
Elkerülhetetlennek tűnik, hogy nagyobb eső idején a tisztítatlan szennyvíz belefolyjon a Ráckevei Duna-ágba – írtuk tegnap egy olyan videó alapján, amelyből kiderül, hogy nagy esők után mindig szaros a Ráckevei Duna-ág. Az ügyben az érintett Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. ma sajtóközleményt adott ki. Íme:
Hírek
„Teniszlabda, szardarabok, betétek!”- mondja döbbenten Rátay András annak a túlzás nélkül sokkoló videónak az elején, amit május 29-én, szerdán tett közzé a Facebookján .
Hírek
Baranyi Krisztina, az Együtt ferencvárosi önkormányzati képviselője járt utána a Tisza majd a Szamos vízszennyezéseinek, de az Ő harcos kiállásának is köszönhető, hogy az Illatos úti veszélyes-hulladék lerakatot elszállították – igaz a talajszennyezés felszámolása még várat magára. Most itt az újabb „Baranyi bomba”: Súlyosan fertőző az a víz, amely a Ráckevei-Soroksári Duna-ágba kerül a Népjóléti… Tovább »
Hírek
Eddig 1,2 milliárdba került a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág vízgazdálkodásának javítása. Elkészült a Tassi, és a Kvassay-zsilip rekonstrukciója, emellett egy – a Duna-ág vízminőségét figyelő – korszerű monitoring-rendszert is kialakítottak. Az Európai Unió további pénzére lesz szükség a tartósan jó vízminőség elérésére.