Hírek
Újra jön a szaharai por. Az időkép szerint „a szaharai homokot elszórtan kisebb eső, záporok moshatják ki, mától többfelé alakulhatnak ki akár intenzív záporok. A héten esős lesz az idő. A szaharai por, Csernobil, az atomkísérletek, az építőanyagok (tégla, kohósalak!) sugárzása, és a pincében felhalmozódó radon mind semmi ahhoz képest, amit a dohányosok kapnak.
Hírek
Mintegy 5,5 tonna radioaktív szennyvíz szivárgott szerdán a fukusimai atomerőműből a Csendes-óceánba Japánban – közölte a helyi média.A radioaktív hűtővíz tisztítására használt berendezés kivezetőnyílásából folyt el hűtővíz eddig ismeretlen okból.
Hírek
Japán ma megkezdte a kezelt radioaktív víz leengedését a fukusimai atomerőműből a Csendes-óceánba, hiába szólította fel Kína, hogy ne tegye. A japán kormány két évvel ezelőtt adott engedélyt a víz leengedésére, az ENSZ nukleáris felügyelőbizottsága pedig a múlt hónapban adott zöld utat.
Hírek
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) szakértői nem találtak arra utaló jeleket, hogy akna vagy egyéb robbanóanyag lenne a zaporizzsjai atomerőműnél, de nagyobb hozzáférést kértek a területet ellenőrző orosz hadseregtől.
Hírek
Ma már tudjuk, hogy 1986. április 26-a a modernkori történelem egyik legszörnyűbb napja, hiszen ma 37 éve történt a csernobili atomerőmű-katasztrófa. Szeretnénk e napot a történelemkönyvek lapjaira száműzni, de nem lehet.
Hírek
Robotszondák merültek le a fukusimai atomerőmű víz alatt lévő romjai közé, és kiderült, hogy annak létfontosságú tartószerkezetei sérültek meg. Bár ez nem jelent azonnali veszélyt, attól tartanak, hogy komoly problémává válhat akkor, ha egy újabb földrengés rázza meg a területet.
Hírek
11 évvel a fukusimai atomkatasztrófa után a japán hatóságoknak most a víz okoz kihívást. Az Euronews Spotlight legújabb adásában utánajárt, hogy milyen problémák adódnak a nukleáris fűtőanyaggal érintkezett, majd megtisztított víz körül.
Hírek
Egyre valószínűbb, hogy Japán az óceánba fogja engedni a fukusimai erőműből származó radioaktív vizet, miután az ország nukleáris hatósága rábólintott a projektre. A japán kabinet tavaly augusztusban fogadta el a tervet, melynek lényege, hogy a tisztított szennyvizet a Csendes-óceánba juttatják.
Hírek
Az Ukrajnában dúló háborúval párhuzamosan, annak következményeként egy másik krízis is kibontakozóban van, amely jóval a harcok vége után is kitarthat. A rendkívül iparosodott, olajipari telepeket és nukleáris létesítményeket is magába foglaló területek támadása súlyos környezeti helyzetet teremt. Lehetséges, hogy a hatások egy része nem korlátozódik majd Ukrajnára.
Hírek
Több mint 1 millió tonna szennyezett vizet engednének a tengerbe a fukusimai atomerőműből. A szennyezett víz egy alagúton keresztül jutna el a tengerig.