A hazai jobboldal mindig is siránkozott a rendszerváltás után, hogy a média megörökölte a baloldal túlsúlyát. A helyzet viszont az, hogy a reform-szocialisták sajtója már erősen kritikus volt [Bächer, Bölcs, Mester – Táncsics Mihály-díjasok, amely ma már inkább jobb oldali újságírókat díjaz, így 2013-ban sok korábbi díjazott (Hardy, Ney, Németh P., Rangos, Révész stb.) visszaadta…
sajtó
Elindult a Zöld Hang nemzetközi lapszemléje
E héttől már rendszeresen zöld témájú, angol nyelvű tartalmakat ajánl a Zöld Hang címlapján.
Több helyet ad a média a szkeptikusoknak, mint a klímakutatóknak
Még a mértékadó angol nyelvű napilapok, mint The New York Times és a Wall Street Journal című amerikai és a The Guardian című brit napilap is gyakrabban idézik a klímaszkeptikusokat, mint magukat a klímakutatókat, áll egy friss tanulmányban.
Nem csak az a fake news, amit annak hiszel
Beköltöztünk egy olyan evolúciós mátrixtripbe, amiben azt hisszük, az a valóság, amit a képernyőkön látunk. De ha leáll a rendszer, vajon hány ember rendelkezik az ökológiai túléléshez szükséges tudással és képességekkel?
Honnan tájékozódjunk a fenntarthatóság híreiről?
Már egy jó ideje figyelem a globális híreket, véleményeket, trendeket a fenntarthatóság témakörében, és fontosnak tartanám, hogy ezekről mindenki tájékozódjon a lehetőségei szerint. A hírfolyamok csatornái mára már nem kizárólag a tradicionális médiumokra korlátozódnak, így viszont megnőtt a kockázata annak is, hogy akár hamis hírekkel találkozunk.
Bolívia kontra Mexikó – a sajtó kettős mércéje
Idén 4 újságírót gyilkoltak meg Mexikóban. A legutóbbit épp akkor, amikor rendszeres rádióműsora adását vezette. Tirado gyakran felszólalt annak a 800 családnak az érdekében, akiket egy vízerőmű építése miatt űztek el földjeikről. Teljesen nyíltan és elkötelezetten nekik követelt kárpótlást az éterben. Bátor kiállása végzetesnek bizonyult.
Vita nincs, atom van
Elemzés az atomenergia magyar sajtóban való meg(nem)jelenéséről.
Elsősorban angolszász jelenség a klímaszkepticizmus?
A klímaszkepticizmus formái: trendszeptikusok, tulajdonítási szkeptikusok, hatásszkeptikusok, irányvonal-szkeptikusok, és tudományszkeptikusok. Kik, hol, mennyire – mit érdekel a sajtó?