Sárral kenték be magukat az olasz klímaaktivisták tegnap Rómában az olasz törvényhozás felsőháza előtt. A Last Generation környezetvédő csoport tagjai így tiltakoztak a fosszilis tüzelőanyagok használata és az éghajlatváltozást előidéző emberi tevékenység ellen.
Shell
Olajmultik zöldrefestő hazugságai
Shell, Chevron, ExxonMobil: “Különös” éghajlati stratégiára és zöldmosásra utalnak az energiaóriások nyilvánosságra került levelezései. Az olaj- és gázipari vállalatok sokszor hangoztatják, hogy elkötelezettek a nettó zéró kibocsátás mellett, azonban a belső üzenetváltások mást sugallnak.
A zöldrefestés ellenére a nagy olajcégek tovább növelik kitermelésüket
Az elmúlt években kétségtelenül a környezetvédelem és a globális klímakatasztrófa megakadályozása voltak a közbeszédet egyik leginkább foglalkoztató témák. Ennek pedig lett egy olyan következménye, hogy hirtelen górcső alá kerültek azok a globális olajvállalatok, akiknek környezetpusztító tevékenységével korábban legfeljebb csak néhány lelkes aktivista foglalkozott, és egyre többen várják el ezektől a cégektől, hogy ők is álljanak…
A republikánusok szerint „hálát kellene adni” az olajvállalatoknak azért, hogy évtizedek óta fűtést és világítást biztosítanak
Nagy olajtársaságok (ExxonMobil, Shell Oil, BP, Chevron) vezetőit hallgatták meg az amerikai Kongresszusban azzal kapcsolatban, hogy a cégek félrevezették-e a közvéleményt a tevékenységük és a klímaváltozás közötti összefüggést illetően.
A Shell zöldrefestése
A londoni Science Museum szén-dioxidot megkötő technológiákat mutat be, amelyben az olajcégnek is érdekeltsége van. Nem ez az első eset, hogy a zöldek támadják, ahogy az olaj- és gázipari szereplők brit kulturális intézményeket támogatnak.
A Föld Barátai győztek a Shell elleni klímaperben: fizessenek a nagy szennyezők!
Történelmi győzelem: a bíróság kötelezi a Shell-t, hogy drasztikusan csökkentse szén-dioxid-kibocsátását. Először a történelemben egy bíróság kimondta, hogy egy óriáscég felelős az egyre veszélyesebb mértéket öltő éghajlatváltozásért.
Régebb óta hazudnak az álszent olajmultik
Míg tudományosan elfogadott tény csak az 1980-as évek végén lett az, hogy az olajipar és az autók óriási egészségügyi és környezeti károkért felelősek, de most kiderült, hogy a nagy olajcégek akkor ezt már évtizedek óta titkolták.
A nigériai gazdák és a Föld Barátai történelmi győzelme a Shell-lel szemben
A hágai fellebbviteli bíróság több pontjában helyt adott a Milieudefensie / Föld Barátai Hollandia és négy nigériai magánszemély keresetének, amit 2008-ban indítottak a Shell olajvállalattal szemben. Igazságszolgáltatás a Shell által okozott szennyezés áldozatainak.
A bíróság szerint is a Shell a nigériai olajszennyezés felelőse
Hosszú évek óta folyt a harc a Shell nigériai leányvállalata ellen, ugyanis az olajvezetékekből szivárgó olaj súlyos szennyezést okozott a Niger folyó deltájában. A hágai fellebbviteli bíróság most döntött: ítélete szerint a Royal Dutch Shell olajcég nigériai leányvállalata felelős a szennyezésért,, ezért a bíróság a holland vállalatot a környezetszennyezés miatt károsult gazdák kárának megtérítésére kötelezte.
Az olajipar 300 milliárd fontot költ, hogy még több műanyagot gyártsanak
A legnagyobb olajcégek egyre több műanyag-alapanyagot akarnak előállítani, hogy így kompenzálják a fosszilis tüzelőanyagokról a megújulókra való áttérést – írta a zöld HVG.