1973 őszén, nemsokkal a hatnapos háború után az olajtermelő országok úgy döntöttek, hogy erősen felnyomják az olaj árát, Szaúd-Arábia pedig embargót rendelt el az Egyesült Államok és Hollandia ellen, amiért fegyvert szállítottak Izraelnek.
szénhidrogén
A csapok záródnak
Az orosz olaj- és gázcsapok elzárása a nyugati világ és Oroszország közötti konfliktus optimális kimenetele esetén is be fog következni. Azért érdemes az optimális kimenetel kifejezést használni, mert egyelőre van rá esély, hogy az a háború, amely máris zajlik a két világpolitikai erőközpont között, megmarad a gazdasági mezőben.
A republikánusok szerint „hálát kellene adni” az olajvállalatoknak azért, hogy évtizedek óta fűtést és világítást biztosítanak
Nagy olajtársaságok (ExxonMobil, Shell Oil, BP, Chevron) vezetőit hallgatták meg az amerikai Kongresszusban azzal kapcsolatban, hogy a cégek félrevezették-e a közvéleményt a tevékenységük és a klímaváltozás közötti összefüggést illetően.
A Glasgow-i klímacsúcs egyik fő célja a metánkibocsátás visszafogása lesz
Az üvegházhatású gázok csökkentésében jelentős szerepet játszhat az, hogy nagy mértékben csökkentik a metán légkörbe jutását a fúrótornyoknál, a termelő berendezéseknél és a vezetékeknél – áll az Energy Transitions Commission agytröszt friss jelentésében.
A Mol ígéri, egyetlen fát sem fognak kivágni az őrségi kútfúrás során
Párbeszédet kezdeményez az őrségi lakosokkal a Mol, mert az elmúlt napokban több félreértés látott napvilágot az Őrségben tervezett kutatófúrással kapcsolatban – írta az MTI a Mol közleménye alapján.
Semmi keresnivalója nincs egy kőolajkútnak az Őrségi Nemzeti Parkban
A Greenpeace felháborítónak és elfogadhatatlannak tartja, hogy a MOL az egyre súlyosbodó éghajlati- és ökológiai válságban szénhidrogén kutat tervez az Őrségi Nemzeti Park területén. Ezért a zöld szervezet ügyfélként bejelentkezett a tervezett kút engedélyezési eljárásába, hogy a rendelkezésre álló jogi eszközökkel is fellépjen a beruházással szemben.
45 év óta a legalacsonyabb szinten az olaj- és gázkutak száma
A világszerte termelő olaj- és gázfúró kutak száma tavaly 1975 óta a legalacsonyabb szintre esett, elsősorban a kőolaj és a földgáz iránti globális keresletcsökkenés miatt.
Új bányászati koncessziós pályázatokat írtak ki
Tíz magyarországi terület esetében pályázhatnak a bányászati szektor befektetői koncessziós jog megszerzésére.
Jöhet az olajcégek csődhulláma
Az alacsony olajár miatt sok olaj-és gázipari cég dőlhet be hitelen, a Moody’s frissen kiadott elemzése arra hívja fel a figyelmet, hogy az iparágban a vállalati csődök aránya a jövőben megemelkedhet – írja a CNBC.
Megkezdődött a bányászati koncessziós pályázatok elbírálása
A bányászati koncessziós felhívásokra határidőben beérkező összesen 17 pályázat mindegyike formailag érvényesnek minősült, a pályázatok értékelését a nemzeti fejlesztési miniszter által létrehozott minősítő bizottságok a benyújtástól számított kilencven napon belül elvégzik – tájékoztatott ma az NFM.