A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság történetének egyik legnagyobb, legjelentősebb természetvédelmi projektje vette kezdetét a Tapolcai- és a Káli-medencében. Ez a fejlesztés nemcsak a hazai környezetvédelem mérföldköve, hanem az itt élők és a jövő generációk számára is garanciát jelent arra, hogy a Balaton-felvidék egyedülálló természeti kincsei, élőhelyei és biológiai sokfélesége hosszú távon fennmaradjanak.
Tapolcai-medence
A világ egyik legjelentősebb földtani öröksége lett a Balaton-felvidék
A Nemzetközi Földtudományi Unió (IUGS) a világ legjelentősebb 200 földtani örökségi helyszíne közé választotta a Bakony-Balaton-felvidék plio-pleisztocén kori freatomagmás monogenetikus vulkáni mezőjének fordított tájképét – közölte Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság.
Napelemparkok évtizedei – szolárbirka NER stróman szabadcsapatok
Valamit természetesen el kell fogadni a jövő energiahiányának megoldásaként. A bővített újratermelésről nyugodtan lemondhatunk. A lakosságszám természetes csökkenése nálunk segíti ezt a folyamatot. Mégis kételkedem. Urambátyám Magyarországán a NER-érdekei szerint intéződnek a dolgok. Optimális döntéseket hozunk-e, vagy tombol a gazdasági klapancia?
UNESCO címet kapott a Bakony–Balaton Geopark
Több éves előkészítő munkát követően a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság által 2006-ban létrehozott Bakony–Balaton Geopark megkapta az „UNESCO Globális Geopark” címet. Az elismerés azonos értékű a Világörökség illetve az ugyancsak igen rangos Ember és Bioszféra programokkal.