Miért nélkülözhetetlen a magyar természetvédelmi munkában pl. a szemléletformálásban, az élőhelyvédelemben, a kerecsensólyom, kékvércse, rákosi vipera, vagy a túzok fajvédelmi programokban a kormány által sokat szidott Európai Unió Life pályázati rendszere?
tavaszi természetles
Indul az idei Tavaszi természetles, a velünk élő madarak, kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök lakossági megfigyelési akciója
Az MME Tavaszi természetles programja minden évben április 1 – június 30. között kínál újabb lehetőséget arra, hogy a lakosság is bekapcsolódhasson a környezetünkben található élőlények – ebben az esetben a madarak mellett a kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök – megfigyelésébe, a védelmüket is segítő „közösségi tudomány” (citizen science) jellegű adatgyűjtésbe.
Számít, ha velünk számolsz – újra várja az adatokat az MME Tavaszi természetles lakossági akciója
A tavalyi bevezetés sikere után a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) idén 2. alkalommal hirdeti meg a Tavaszi természetles adatgyűjtő akciót, amely nemcsak a környezetünkben élő madarak, de a kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök megfigyelésének rögzítésére is alkalmas.
Legyél aktív tavaszi természetleső
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tavaszi természetles címmel újabb adatgyűjtő akciót hirdet. Az akció célja, hogy a lakosság is bekapcsolódhasson a környezetünkben található élőlények megfigyelésébe, a védelmüket is segítő „közösségi tudomány” (citizen science) jellegű adatgyűjtésbe.