Az energia ipar titkos fegyvere az éghajlatvédelmi lépések szabotálására: Energia Charta

2019. december 9.

Hírek

Az ISDS-nek (befektető-állam vitarendezési mechanizmus) nevezett “offshore-bíróság” rendszer – mely kvázi magánbíróság – lehetővé teszi, hogy külföldi befektetők pereljenek kormányokat, ha azok a környezetünk vagy állampolgáraik egészségének védelme érdekében hoznak meg bizonyos intézkedéseket, jogszabályokat. Civil szervezetek követelik, hogy számolják fel a befektetőknek az az Energia Charta Egyezményben biztosított különleges előjogait.

Újabb pofon a klímavédelmi ambícióknak – zöld út az EU-USA szabadkereskedelmi tárgyalásoknak

2019. április 15.

Hírek

Az Európai Unió tagállamai a Tanács mai ülésén jóváhagyták, hogy megkezdődjenek a tárgyalások az EU és az Egyesült Államok között egy új szabadkereskedelmi egyezményről. A Magyar Természetvédők Szövetsége elfogadhatatlannak tartja, hogy politikusaink az autóipari lobbi érdekeit szem előtt tartva feláldozzák bolygónk éghajlatát és mezőgazdaságunkat.

A Birodalom visszavág? – „TTIPlite” és társai

2019. április 02.

Helyszín: Budapest, Ferenciek tere 2.

Sajtótájékoztatók

A Magyar Természetvédők Szövetsége szeretettel meghívja A Birodalom visszavág? – „TTIPlite” és társai, avagy újra napirenden a szabadkereskedelmi egyezmények c. sajtónyilvános rendezvényére és az azt követő esti beszélgetésre.

TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában?

2016. december 5.

Hírek

Veszélybe sodorják az európai mezőgazdaságot és kistermelőket a transzatlanti szabadkereskedelmi egyezmények (TTIP és CETA) – hangsúlyozták kanadai és amerikai civil szervezetek szakértői a TTIP és CETA által a mezőgazdaságra gyakorolt várható hatásokat ismertető tanulmányok mai budapesti bemutatóján.

TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában?

2016. december 05.

Helyszín: Budapest IX., Ráday u. 18

Sajtótájékoztatók

Az Institute for Agriculture and Trade Policy, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Védegylet TTIP és CETA: Az utolsó szög a vidék koporsójában? címmel sajtó háttérbeszélgetést szervez, ahol Sharon Treat, IATP, illetve Sujata Dej, Kanadaiak Tanácsa civil szervezetek munkatársai bemutatnak két tanulmányt, amelyek a tervezett EU-USA szabadkereskedelmi egyezmény (TTIP) és az EU-Kanada kereskedelmi egyezmény (CETA)… Tovább »

Mérlegen a befektetési bírósági rendszer

Kiadványok

Az új uniós javaslat állandósítani fogja a vállalatok támadásait az egészséggel és a környezettel szemben. Az Európai Unió által javasolt befektetési jogok nem állják ki a demokrácia próbáját.

A V4 országok agrárkamarái nem támogatják a CETA-t

2016. október 4.

Hírek

A visegrádi négyek (V4) agrárkamarái nem támogatják az Európai Unió (EU) és Kanada közötti szabadkereskedelmi megállapodást (CETA), az EU és az Amerikai Egyesült Államok között előkészítés alatt álló szabadkereskedelmi egyezménynél (TTIP) pedig azt szorgalmazzák, hogy az EU zárja ki a mezőgazdasági és az élelmiszeripari ágazatot a tárgyalásokból.