Kivételesen hiteles személyiségét, környezetvédelmi ügyekben (is) példamutató cselekedeteit felidézve látszik igazán az a hatalmas űr, ami a leváltása óta betöltetlen maradt (noha az általa egykor elfoglalt köztársasági elnöki pozíció nem szűnt meg [csak átalakult]). 2013-as beszélgetés Sólyom László – valóban zöld – volt köztársasági elnökkel, akadémikussal.
Védegylet
Második zöld győzelem a Déli Körvasút perében
Másodjára is elbukta a környezetvédelmi engedélyét a Déli körvasút, megcsúszhat a több száz milliárdos projekt. A világ egyik legdrágább 370 milliárdos EU támogatású vasútfejlesztését is természetesen Orbán Viktor Mészáros Lőrinc vasúti érdekeltségei végzik.
Természet- és környezetvédelmi mozgalmak és pártok – Az eltűnő tartalom nyomában
A hazai természet- és környezetvédelmi mozgalmaknak nincs időben messze vezető politikai múltja. A rendszerváltáskor fedeztük fel magunknak, és például a Fidesz is maga előtt tolta Illés Zoltánt (kémikus), mint nyerőembert ebben az ügyben, aztán ejtette. Sőt, mára eltörölte az Európai Unió tagországaiban egyedülállóan a környezetvédelmi minisztériumot. Minek az má’, la!
A Védegylet és az LMP megtámadta a debreceni akkumulátorgyár környezethasználati engedélyét
A Védegylet és az LMP megtámadta a Debrecenben megépíteni tervezett CATL-akkumulátorgyár környezethasználati engedélyét a Debreceni Törvényszéken – jelentette be Tetlák Örs, az LMP országos elnökségének tagja, Érd alpolgármestere és Újszászi Györgyi, a Védegylet főtitkára Budapesti sajtótájékoztatóján.
Lehet jogellenesen és jogszerűen fenntarthatatlanul viselkedni
”Néha úgy éreztem, hogy csak ablakokat pucolok a Titanicon, pedig a hajót kell sürgősen elfordítani” – nyilatkozta korábban podcastunk mai alanya, aki több évtizedes egyetemi oktatói, kutatói, környezetpolitikai elemző és tanácsadó tevékenységéért megkapta a köztársasági érdemkereszt ezüst fokozatát. Dr. Zlinszky Jánossal a tókutatástól a környezetpolitikáig sok-sok mindenről beszélgetett Sarkadi Péter.
A koronavírus vámszedői “offshore-bírósági” perek hullámait indíthatják el
630 civil szervezet figyelmeztet rá, hogy Covid-19 miatti intézkedések hatására ISDS (Investor-to-state dispute settlement)-perek hulláma indulhat meg a kereskedelmi egyezményeket kihasználva.
Az energia ipar titkos fegyvere az éghajlatvédelmi lépések szabotálására: Energia Charta
Az ISDS-nek (befektető-állam vitarendezési mechanizmus) nevezett „offshore-bíróság” rendszer – mely kvázi magánbíróság – lehetővé teszi, hogy külföldi befektetők pereljenek kormányokat, ha azok a környezetünk vagy állampolgáraik egészségének védelme érdekében hoznak meg bizonyos intézkedéseket, jogszabályokat. Civil szervezetek követelik, hogy számolják fel a befektetőknek az az Energia Charta Egyezményben biztosított különleges előjogait.
Magyarország mondjon nemet a Monsanto-lobbira, és tiltsa be a rákkeltéssel gyanúsított glifozátot
A Greenpeace Magyarország, a Levegő Munkacsoport, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Védegylet nyílt levélben kéri Fazekas Sándor földművelésügyi minisztert, hogy a magyar emberek egészségét szem előtt tartva tegyen meg mindent a rákkeltéssel gyanúsított glifozát, a legelterjedtebb gyomirtó szer betiltásáért.
A bányászat sötét oldala
Titkok a föld alatt – ásványok, kőzetek, drágakövek.
Élhető vidéket, jóllakott várost!
Magyarországon az elmúlt 10 évben egyre több – alulról származó – kezdeményezés született, amelyek a helyi és regionális élelmiszer-önrendelkezést segítik elő: közösség által támogatott mezőgazdasági rendszerek, közösségi kertek, iskolai oktató veteményesek, termelői piacok, helyi termékeket forgalmazó boltok és éttermek, stb.