Már megtekinthető a Földön ma élő legrégibb és egyben legritkább növényfaj, a „Wollemi Pine” (Wollemia Nobilis) egy példánya a Füvészkertben – igaz ketrecben.

 

A Magyar Természettudományi Múzeumban bemutatták az Euromedia/IKAR gondozásában megjelent „Növények” című rendkívül sok csodálatos fotóval illusztrált, érdekes információkban bővelkedő, igényes kivitelű könyvenciklopédiát. A magyar piacon jelenleg ez a legátfogóbb könyv, amely egyedülálló módon, a Földünkön élő szinte összes növényfajt tartalmazza. Abban is különleges, hogy a hazai nem-szakmai könyvkínálatban teljes körűen, a kiadványban külön jelzéssel illusztrálva, közreadja a veszélyeztetett növényekről „Vörös Könyv” elnevezéssel készült nemzetközi tudományos összeállítás minden elemét.

Az Euromedia jóvoltából a könyvbemutató résztvevői megismerkedhettek egy valódi növényvilágritkasággal is, amelyet az ELTE Botanikus Kert (Füvészkert) kapott ajándékba a „Növények” című könyv megjelenése apropóján.
A több mint 200 millió éve létező, a Föld legrégibb, és egyben legritkább növényfaját, a fenyőfélékhez tartozó „Wollemi Pine”-t (Wollemia nobilis) annak felfedezője, és egyben névadója, az ausztrál David Noble mutatta be.
Ezután Dr. Orlóci László, a Füvészkert igazgatója társaságában ünnepélyesen elhelyezték a „Wollemi Pine” egy példányát a Füvészkertben, ahol az érdeklődő látogatók megtekinthetik.

Az Euromedia Group vállalati filozófiájának része, hogy az adott könyv értékesítéséből befolyt összeg egy részét közintézmények támogatására fordítja, így a „Növények” enciklopédia minden eladott példányából 300 forintot a Fűvészkert kap meg.