Nem lehet úgy védeni egy fajt, hogy rágumipókozok egy természetvédelmi őrt, meg két madarászt, és akkor azok jól megvédik. Alapvetően az élőhelyeket kell védeni, megőrizni, megfelelően visszavadítani. Sok-sok érdekesség egy órában Orbán Zoltánnal a bushmeattól a koronavíruson, és a zoonózison át az ismeretterjesztésig.

A greenfo 2. podcastja annak az zöld ismeretterjesztőnek a madárbarát kertjéből jelentkezik, aki nemrég megkapta a Magyarországi Szóvivők Országos Egyesületének hiteles tájékoztatásért díját. Orbán Zoltánnal a Magyar Madártani, és Természetvédelmi Egyesület szóvivőjével a 17. kerület kertesházas-övezetének egyik madár és rovarbarát kertjében beszélgetett Sarkadi Péter.

Orbán Zoltán és Sarkadi Péter podcast felvétele

A kert egyébként ismerős lehet a madárbarátoknak, hiszen az MME honlapján található cikkekhez a fotók és videók egy része itt készült.

A beszélgetés sok-sok területet érint:

40 évnyi MME tagság – út a szóvivőségig.
Ismeretterjesztés: saját kert, fotó, videó lustaság és praktikum.
Filléres szemléletformálás: a darázsgarázstól a 3211 személyes szekrényes méhecskehotelen át a hangyaleső homoktálcáig.
Mi köze van az alacsony természetvédelmi médiakommunikációnak az egészséges életmódhoz?
Miért nem működik jól a zöld szemléletformálás ott, ahol nem az oktatási, hanem a sok mindenben ellenérdekelt agrártárca alá került az környezet-és természetvédelem?
Természetvédelem kontra agrárium.
Napi madarászkodás: a fecskvédelemtől a home office városi madarakig.
Ökoszisztéma szolgáltatás: a rovarpusztulás, háromszoros nagyságrenddel veszélyesebb a fajok kihalása a klímaváltozásnál.
COVID19 – zoonózis – bushmeat.
Koronavírus és a szóvivő macis sapkás karantén videója.