Forrás: (X)

Aszályok, elsivatagosodás, áradások. A szélsőséges jelenségek egyre inkább fenyegetik Afrikát, és a zöldtechnológiai megközelítések és megoldások egyre nagyobb jelentőségűek. E témákról szól kiemelten november 7. és 10. között Riminiben az Italian Exhibition Group (IEG) vezető zöldgazdasági szakkiállítása, és nemzetközi konferenciasorozata, az Ecomondo.

–  1500 kiállító márka 28 csarnokban Olaszországban, a Rimini Expo Centre teljes területét elfoglaló 28 csarnokban.
–  Az Európai Bizottság erőteljes részvétele
–  Afrika zöld növekedése, az afrikai nagykövetségek, kormányok és intézmények fóruma
–  Fókuszban a víz, energia, élelmiszer (WEF-Nexus), a környezeti hatások meghatározásának kulcsfontosságú kapcsolata.

Az éghajlatváltozás megállítását célzó technológiai folyamatoktól kezdve az EU által finanszírozott, a Földközi-tenger térségében a körforgásos kék (bio)gazdaságot célzó projekteken át a talajegészségügyért felelős államok és az afrikai zöld növekedésig, hogy csak néhányat említsünk a sűrű naptárban szereplő események közül, amelyeket a Bolognai Egyetem Fabio Fava professzorának vezetésével, a rendezvény fő intézményi és technikai partnereivel, valamint az Európai Bizottság, OECD, FAO, UfM, EEA, ISWA nemzetközi szakértői testületével együttműködve az Ecomondo műszaki-tudományos bizottsága szervez.

A teltházasnak ígérkező rendezvényen az összes külföldi zöld beszállítói lánc, számos vezető vásárlói delegáció, újságírók, szövetségek és intézményi képviselők vesznek részt a világ minden tájáról, köszönhetően az ITA-val (Olasz Kereskedelmi Ügynökség az olasz vállalatok külföldön történő népszerűsítéséért és nemzetközivé tételéért) és a Külügyminisztériummal való szilárd és értékes együttműködésnek.

A RES4Africa és az Ecomondo műszaki-tudományos bizottsága által az Európai Bizottság részvételével szervezett Africa Green Forum (november 9., csütörtök) a víz-energia-élelmiszer (WEF) Nexus megközelítésre összpontosít, amely a nemzetközi fejlesztési menetrendek szerves részét képezi. A konferencia, amelyen intézményi előadók és az afrikai kontinens szakembereinek nagyszámú küldöttsége vesz részt, rávilágít a víz-, energia- és élelmiszerrendszerek közötti összefüggésekre, és olyan üzleti modelleket és finanszírozási mechanizmusokat tár fel, amelyek képesek növelni a gazdasági termelékenységet egy olyan térségben, mint Afrika, ahol a víz-, villamosenergia- és élelmiszerfogyasztás és -igény a jövőben várhatóan exponenciálisan fog növekedni.

A folyamatosan frissülő program EZEN a linken érhető el