Hirdetés

2015 áprilisában értesítették a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őrszolgálatát, hogy egy repképtelen, szárnysérült fehér gólya van az egyik kecskeméti cég udvarában.

A madarat a kiérkező természetvédelmi őr befogta, és a kecskeméti Vadaskertbe szállította további gondozásra. A lelkiismeretes gondozás és a szakértő állatorvosi kezelés következtében a gólya állapota javult, és szabadon engedése mellett döntöttünk. Elengedése előtt a gólya kapott egy fém, illetve egy nagyobb, műanyag gyűrűt is, hogy későbbi sorsának alakulását nyomon lehessen követni. A színes gyűrű lehetővé teszi, hogy a madarakat akár 300-400 méter távolságból, távcső segítségével azonosítsuk anélkül, hogy az állatot újra befognánk, élettevékenységében zavarnánk.

A gólyát a Vadaskertből a Kiskunsági Nemzeti Park egyik szikes mocsarához szállítottuk. Ebben a mocsárban rengeteg ebihal van, amin 20-25 fehér gólya, 20-22 kanalasgém, 40-50 nagy kócsag és 4-5 szürke gém táplálkozott a napokban. A gólya elengedését követően megilletődötten lépdelt párat, majd nekifutott, és 50-60 métert repült. Várható, hogy szárnyát rendszeresen használva újra megerősödik, és ismét beilleszkedik a vadon élő fehér gólyák közé. Ennek a fehér gólyának az elengedése a kecskeméti Vadaskert és a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság együttműködésének az eredményeként jöhetett létre, több más, sérülten befogott madár elengedéséhez hasonlóan – írta FB oldalán a Kiskunsági Nemzeti Park
Fotó: Pigniczki Csaba 

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás