Leváltották a Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatóját, aki Menczer Tamás külügyi államtitkár ellenállása ellenére sem akart újra keresztet a fokozottan védett Nagy-Szénásra. Vajon politikai bosszú, vagy valamilyen NER mutyi lehet a háttérben?
Az ügy előzménye: novemberben alakult ki éles vita Menczer Tamás (a sportriporterből lett) külügyi államtitkár, a körzet kormánypárti országgyűlési képviselője és a Duna-Ipoly Nemzeti Park korábbi igazgatója, Füri András között arról, hogy kell-e ismét kereszt a Nagy-Szénásra.
A DINPI Facebook bejegyzésében írta, hogy 2024 első napjától új vezetője van a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnak Selmeczi-Kovács Ádám (nyitóképünkön forrás DINPI) személyében, aki – természetvédelmi őrként, illetve tájegységi osztályvezetőként – másfél évtizede dolgozik az Igazgatóság kötelékében.
Bár a bejegyzésben nincs indoklás, korábban mi is írtunk róla, hogy éles vita alakult ki Menczer Tamás külügyi államtitkár, a körzet országgyűlési képviselője és a Duna-Ipoly Nemzeti Park korábbi igazgatója, Füri András között. Az államtitkár szeretné, ha újra felállítanák a Nagy-Szénáson augusztusban felgyújtott keresztet, Füri viszont ezt ellenezte.
Menczer Tamás Fürit modern kori keresztényüldözéssel vádolta meg tavaly év végén, amire a leváltott igazgató így reagált:
Nem vagyok keresztényüldöző! Ellenben egy Krisztust követő és az embertársainkat cselekedetekkel is szolgáló keresztyén gyülekezet aktív hitvalló tagja vagyok!
Füri később arról írt, hogy: Vallom, hogy a természet Isten Temploma, melyben vannak Szentély területek. Szerencsére több ilyen Szentély is létezik Magyarországon, amelyek védelmét – a nemzeti örökségünk részeként – az Alaptörvény is megőrizni rendeli. Ilyen Szentély a fokozottan védett Kis-és Nagyszénás hegycsoport a Budai-hegyekben, ahol elsődleges cél a természet sokféleségének, a teremtett világnak védelme. Minden más csak ez után következhet!
Menczer erre adott válaszbejegyzésében a Nemzeti Park “fura urának” és emellett alkalmatlannak nevezte Füri Andrást.
A Fidesz rezsim három nemzeti parki igazgató kirúgásával kezdte el a természetvédelem szisztematikus leépítését
2010 augusztus elején adták át a felmondólevelet három nemzeti park – az aggteleki, a hortobágyi és az őrségi – igazgatójának – mondta Rácz András, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezet- és természetvédelemért felelős helyettes államtitkára.
A felmondóleveleket, amelyeket Illés Zoltán, a VM környezetügyért felelős államtitkárának a kezdeményezésére Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter írt alá, Rácz András adja majd át, Salamon Gábornak, az Aggteleki Nemzeti Park, Márkus Ferencnek, az Őrségi Nemzeti Park és Sándor Istvánnak, a Hortobágyi Nemzeti Park igazgatójának.
Salamon Gábor (2007 – 2010)
Márkus Ferenc (2008 – 2010)
Sándor István (2004 – 2010)
Füri András (2005 – 2023 dec 31)
Kapcsolódó anyagok:
A sportriporter Menczer tudja mi árt a természetnek, és mi nem
Ne állítsanak keresztet a Nagy-Szénásra, mert nem oda való
Menczer Tamás külügyi államtitkár szerint a természetvédők keresztényüldözők
Ne csináljon a Fidesz-KDNP antizöld propagandát abból, ha egy nemzeti park végzi a munkáját!