A szövetségi kormány döntése értelmében 2022-től Németországban megtiltják a hím naposcsibék leölését. Németország a világ első országa, ahol véget vetnek a kakascsibék tömeges leölésének – közölte a berlini tájékoztatóján Martina Fietz helyettes kormányszóvivő.
Hat évvel szabadon eresztése után is úgy járkál körbe a romániai medve, mintha még mindig ketrecben élne.
Az Adriai-tenger szlovén részét sem kímélte az elmúlt évtizedekben a klímaváltozás, a korallfajokat is fenyegeti – közölte Lovrenc Lipej szlovén tengerbiológus.
A világon elsőként az EU élelmiszerbiztonsági hatósága emberi fogyasztásra alkalmasnak találta a lisztkukacot, így hamarosan Európa-szerte felkerülhet majd a vendéglők étlapjára a lisztkukac-burger, lisztkukac-muffin, vagy éppen a lisztkukacos spagetti.
Csaknem ötödével csökkent a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma Németországban, a német autóipar termelése és exportja pedig nagyjából negyedével esett vissza tavaly, ami jelzi, hogy milyen hatalmas csapást mért a gazdaságra is a koronavírus-járvány.
Ma délutánra Madridban helyenként 60 centiméteres lett a hó, a tömegközlekedés leállt, csak a metrók járnak éjjel-nappal. Halottak, lezárt reptér, járhatatlan utak az 50 éve nem látott spanyol télben.
Egyre kevesebb disznódelfint látni az Északi-tenger németországi részén: 2002 és 2019 között 1,8 %-kal lett kevesebb a számuk. A különleges delfinfaj populációja folyamatosan csökken.
Egy bécsi nő még nyáron azzal hívta fel a Talált háziállatok szolgálatát, hogy egy gazdátlan kutya szaladgál a Marchfeldkanalnál. A fiatal állat Bécs állatmenhelyére, a TierQuarTierba került, ahol új gazdát kerestek neki. Közben kiderült, hogy a kutya a betelefonáló nőé volt, így most ki kell fizetnie az ellátásának teljes költségét, több mint 8.700 eurót.
A nem megfelelő hulladékkezelés miatt évi 6-8 ezer köbméter hulladékot távolítanak el a Drina folyóból a boszniai Szerb Köztársasághoz tartozó Visegrád közelében.
Több mint félmillió olyan ember él Magyarországon, aki nem tudja kellőképpen felfűteni az otthonát leginkább két tényező, a pénztelenség és a lakóingatlan energetikai helyzete miatt. Uniós szinten a bolgároknál a legrosszabb a helyzet.