A rovat kizárólagos támogatója

A Klímabarát Települések Szövetségének Hírlevele. A hírlevelet szerkesztette: Antal Z. László, Gyökér Róbert, Jávor Ferenc, Lorencz Kinga, Oláh Énok.

A tartalomból:

ATOMENERGIA ÉS TÁRSADALMI FELELŐSSÉG
Ebben a rovatban megjelent írások a http://klimabarat.hu/atomvita címen érhetők el.

The Economist vita az atomenergia szükségességéről
A The Economist internetes oldalán egy nyilvános vitát szerveztek áprilisban az atomenergia szükségességéről. A vita egy állításra épült, amit véd egy „javaslattevő”, és bírál egy „ellenző”. Mindketten a téma szakértői, akik három alkalommal vitáztak. Az olvasók szavazhattak illetve elküldhették véleményüket a vita ideje alatt (kb. 1 hét) A vita végén a kapott szavazatok alapján dőlt el, hogy ki nyerte a vitát.

Németország legkésőbb 2022-ig bezárja atomerőműveit a kormány határozata szerint
A 17 németországi atomerőmű többsége 2021 végéig beszünteti működését. Három erőművet azonban véglegesen csak 2022-ben zárnak be, felkészülve arra az esetre, ha probléma adódna a biztonságos energiaellátással, illetve a beígért energiapolitikai fordulat végrehajtásával.

1. A KLÍMABARÁT TELEPÜLÉSEK HÍREI

Heinemann Ildikó: Vecsés 10 év múlva
Vecsésen a Klímakör bemutatta az Átalakuló városok c. filmet. Filmvetítés után egy héttel már komoly álmokat szőttünk. Elképzeltük, hogy 10 év múlva milyen környezetben szeretnénk élni, lakni, dolgozni, szórakozni. Úgy gondolkodtunk, hogy az első mindig a vízió, a cél meghatározása.

Kiss Péter: I. Klíma Filmklub Vác, Göncöl Ház
Megtartották Vácon első „Klíma Filmklub”-ot a Göncöl Alapítvány székhelyén, a Göncöl Házban. Az eseményről készült beszámoló az alábbiakban olvasható.

2. HAZAI HÍREK
Szekeres György: Győr támogatta az ökológiai lábnyomának a kiszámítását
Győr támogatta az ökológiai lábnyomának a kiszámítását, mert ez kiváló, és szemléletes kommunikációs eszköz, alkalmas a figyelem-felhívásra, a tudatformálásra, a felelősségérzet kialakítására és szembesíti a város lakosságát azzal, hogy kb. milyen mértékben éli fel környezetének erőforrásait.

3. ÉGHAJLATVÁLTOZÁS ÉS TUDOMÁNY
Oláh Énok: Klímaváltozás és hatalom a földön, vagy az „üvegházban”?
A Miskolczi-féle klíma-megközelítésről alakult ki élénk vita a Magyar Szociológia Társaság Holisztikus Ökológia szakosztályának májusi rendezvényén. Az ezen a téren a természettudományi és a társadalomtudományi megközelítés közötti alapvető különbségeket mutat be az ez írás.

4. ÉGHAJLATVÁLTOZÁS ÉS VÍZ
Magyarország vízgazdálkodása: helyzetkép és stratégiai feladatok
Tizenöt éve várat magára Magyarországon egy a vízgazdálkodás rövid és hosszú távú feladatait megalapozó, átfogó vízstratégia, annak ellenére, hogy hazánk a Föld egyik legzártabb medencéjében fekvő, vízgazdálkodási szempontból különleges tulajdonságokkal bíró terület. A Magyar Tudományos Akadémia Köztestületi Stratégiai Programjainak új kötete, amely a Magyarország vízgazdálkodása: helyzetkép és stratégiai feladatok címet viseli, hiánypótló mű.

5. TÚLÉLÉSI STRATÉGIÁK XIX.
Kapitány Gábor és Kapitány Ágnes sorozata
A szerzők ebben a részben a mások érdekében kifejtett aktivitást, mint a túléléshez szükséges önvédelmi technikát mutatják be.

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás