A rovat kizárólagos támogatója

5. Nemzetközi Nemnövekedés Konferencia sajtótájékoztató

Dátum: 2016. augusztus 25.

Helyszín: Budapest, Andrássy út 32

A magyar főváros ad otthont 2016. augusztus 30. és szeptember 3. között az 5. Nemzetközi Nemnövekedés Konferenciának, amelyre – a Budapesti Corvinus Egyetemre – a világ minden szegletéből több mint félezer elméleti és gyakorlati szakembert várnak, hogy megvitassák: lehet-e, vagy egyáltalán akarunk-e állandóan növekedni egy erőforrásaiban korlátos világban.

Az állandó növekedésen alapuló világgazdasági rendnek alternatívát kínáló, tudományos konferenciával párhuzamosan rendezik meg a Budapesti Nemnövekedés Hét programjait, amelynek keretében tíz helyszínen, több mint száz eseményen – panelbeszélgetéseken, világkávézókban, alternatív szervezeteket és megoldásokat bemutató túrákon, művészeti, zenei és kulturális eseményeken – a főváros lakossága is megismerkedhet a nemnövekedés filozófiájával.

Az 5. Nemzetközi Nemnövekedés Konferencia és a Budapesti Nemnövekedés Hét programjairól 2016. augusztus 25-én, csütörtökön 13 órától a Budapesti Lengyel Intézet Latarka Galériájában (1061 Budapest, Andrássy út 32.) tartanak sajtótájékoztatót a rendezvénysorozat szervezői, köztük Köves Alexandra és Vincent Liegey, a Budapest Nemnövekedés Konferencia szóvivői, valamint a partner szervezetek és a közreműködő közösségi terek – a Lengyel Intézet és a Latarka Galéria, az Auróra Civil és Közösségi Ház, a Gólya, a Szimpla, a Művelődési Szint és a Magnet Bank – képviselői.

Kérjük, hogy a részvételi szándékát és esetleges interjúigényét szíveskedjék előzetesen jelezni a nemnovekedes@gmail.com e-mail-címen 2016. augusztus 24-ig!

A Nemnövekedés filozófiája az elmúlt évtizedben lett egyre népszerűbb világszerte. Lerombolja azt a mítoszt, miszerint a növekedés a legfőbb megoldás a zsákutcára, amelybe a termelés-központú, fogyasztói társadalom vezeti az emberiséget. A Nemnövekedés szakértői – köztük szép számmal tudósok, kutatók és gyakorlati szakemberek – oly mértékben csökkentenék arányosan a termelést és a fogyasztást, ami továbbra is elősegíti az emberi jólétet, viszont javítja az ökológiai körülményeket és a globális egyenlőséget. Olyan jövőért szólal fel, ahol a társadalmak az ökológiai erőforrásaikat fenntartható módon használják; nyitott, lokalizált gazdasággal, és az erőforrások egyenlő elosztásával, demokratikus intézmények új formáin keresztül. A Nemnövekedés nemcsak megkérdőjelezi a GDP univerzális politikai célként való létjogosultságát, hanem egyúttal egy olyan keretrendszert propagál, amely segítségünkre lehet egy alacsonyabb és fenntartható szintű termelésre és fogyasztásra történő átállásban, valamint egy olyan gazdasági rendszer kiépítésében, amely több teret hagy az emberi összefogásnak és az ökoszisztémának.

 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás