A rovat kizárólagos támogatója

Napelemes energiatermelés a Szegedi Tudományegyetemen

Dátum: 2013. március 14.

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ

A Szegedi Tudományegyetem nevében tisztelettel meghívjuk a KEOP-2009-4.4.0/A/09-2010-0015 azonosító számú pályázat keretében Napelemes energiatermelés megvalósítása a Szegedi Tudományegyetemen című pályázat sajtótájékoztatóval egybekötött záró rendezvényére.

Helyszín: SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ, nagyelőadó
Időpont: 2013. március 14. 11:00
Résztvevők: Dr. Rovó István, projektmenedzser; Prof. Dr. Szabó Gábor, rektor; kivitelező képviselője

A média képviselőit 10:30 órától várjuk a helyszínen.

Kérdés esetén szívesen állok rendelkezésre. Részvételi szándékukat kérjük, jelezzék!

Üdvözlettel,
Fogas Katalin
kongresszusi üzletág vezető
C&T Hungary Kft. (Kongresszusi Iroda)
6720 Szeged, Dugonics tér 12.
+36/62/548-485; +36/20/4141192
congress@congresstravel.hu

A napenergia hasznosítása egyre inkább elterjedt manapság hazánkban, mely köszönhető a környezetvédelem előtérbe kerülésének és a folyamatosan emelkedő energiaáraknak. Az oktatási intézmények kiemelt figyelmet fordítanak a megújuló energiaforrások előnyeinek hangsúlyozására, mivel a fiatal generációk környezettudatos nevelése alapvető fontosságú. A Szegedi Tudományegyetem is törekszik a környezet megóvására, melyet a napelemes beruházás is alátámaszt.

A „legzöldebb hazai egyetemnek” kikiáltott intézmény komoly erőfeszítéseket tesz a fenntartható fejlődés érdekében és épületei energiafogyasztásának folyamatos csökkentésére. Az országban egyedülálló projekt 2012. március 1-én indult az Európai Unió és a Magyar Állam támogatásával. A közel 880 millió forint értékű beruházásnak köszönhetően 24 helyszínen 2754 db napelem telepítése válik megvalósíthatóvá. A napenergia kihasználása az egyik leghatékonyabb módszer a megújuló energiaforrások közül, mivel szinte korlátlanul áll a rendelkezésre és már több száz éve használják.

Az épületek kiválasztásánál figyelembe vették a tájolásukat, a tető dőlésszögét és teherbírását is. A 24-ből eddig 21 helyszínen végezték el a kivitelezést. A maximális mennyiségű napelem került többek között a József Attila Tanulmányi és Információs Központra, mely már a kezdetektől fogva zöld intézményként működik. A 206 db napelem felszerelése után azonnal elindult a termelés, jelentősen csökkentve a Központ áramszámláját. A TIK-en kívül a Márton Áron Kollégium, a Teleki Blanka Kollégium, a Topolya sori Kossuth-laktanya, az egyetemi tornacsarnok, a sporttelep, valamint a Móra Ferenc Kollégium tetejére került a legtöbb napelem.

A projektnek köszönhetően az egyetem várhatóan a villamosenergia-fogyasztásának 7%-át tudja majd megtakarítani, mely éves szinten 27-28 millió forintnak felel meg. Továbbá a széndioxid-kibocsátást is tudják csökkenteni 2032 tonnával. A beruházás zárása: 2013. március 31.
 

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás