Hirdetés

Miután a multinacionális vegyipari cég, a Dow Chemicals bevételeinek növekedéséről számolt be, a Greenpeace felszólította céget, hogy nyereségének egy részét fordítsa az eddigi legsúlyosabb ipari katasztrófa helyszínén található több száz tonna, a lakosságot 1984 óta mérgező veszélyes hulladék eltüntetésére. A hulladékot a Union Carbide (mai nevén Dow Chemicals) a Bhopal-i (India) rovarirtószer-gyárában bekövetkezett, 8 000 ember halálát és félmillió ember egészségkárosodását okozó robbanás után hagyta a helyszínen.
“Kutatásaim miatt sok fertőzött területen jártam, de eddig sose láttam ilyet”- mondta a Greenpeace szakértője, Ruth Stringer. “A Bhopal-i katasztrófa túlélői az elmúlt tizennyolc évben lassú mérgezésnek voltak kitéve a vegyszerekkel érintkezve.”

A Greenpeace és a Igazságot Bhopalnak Nemzetközi Kampány (International Campaign for Justice in Bhopal ICJB) többi résztvevője olyan irányelveket határozott meg a cég számára, amelyek megfelelnek az USA-ban és Európában alkalmazott biztonsági előírásoknak.
A Greenpeace szerint nem az átlagosan évi 460 dollárt kereső indiai adófizetőknek, hanem az évente legalább 28 milliárd dollár bevételt elkönyvelő multinacionális cégnek kell magára vállalni a telephelyén hátrahagyott szennyezés eltávolítását.
Forrás: Greenpeace (www.greenpeace.org)

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás