blog
A Demokrata legutóbbi számában jelent meg egy interjú Nagy István agrárminiszterrel, amelyre úgy érzem természetvédelmi szakemberként muszáj reagálni (remélem több jó érzésű természetvédelmi szakember is felemeli majd a hangját). Az interjú címe szerint az agrárium már több mint földművelés, és miniszterünk célja, hogy gazdabarát legyen az európai mezőgazdaság. Persze a legrosszabb a cikkben az ami… Tovább »
blog
Az elmaradt 1000 milliárdos vízpótlás legendáriumához, avagy, miért kell örülnünk annak, hogy elmarad a tervezett gigantikus Duna-Tisza közti ezermilliárdos vízpótlásnak beállított támogatási mutyi?
Hírek
A kormány a korábbi határozatait felülírva 3, már beígért beruházást halaszt el, amelyekkel a sivataggá váló Duna–Tisza-közi homokhátság területén több helyen pótolták volna a hiányzó víz egy részét. Így ismét távolabb került a már 30 éve köztudottan kiszáradó, Magyarország egytizedét kitevő terület gondjainak enyhítése.
Hírek
Hazánkban, de a környező országokban is sajnos egyre általánosabb az egymás után kiszáradó lucfenyők látványa. Ebben a bejegyzésben igyekszem végigvenni a száradás miértjét, annak jeleit, valamint megoldási lehetőségekkel is igyekszem majd szolgálni.
Hírek
A 2022-es év volt a második legrosszabb az Európai Unióban a vegetációtüzek pusztításának szempontjából, több mint 800 000 hektár területet érintettek a tűzesetek. A közvetlen hatásokon túl olyan közvetett hatásokkal is számolni kell, mint egyes fajok élőhelyének elpusztulása. az összes leégett terület kb. 44%-a Natura 2000-es volt, ez az elmúlt 10 évet tekintve rekordnak számít.
Hírek
Érinti a klímaváltozás Magyarországot és a térséget? Ha igen, hogyan? Mik a jelen és a jövő legnagyobb kihívásai? Mit tehetünk ellene? Van szárazság Magyarországon?