Elég a korrupció melegágyából, a forgóajtózásból

2024. március 5.

Hírek

Az Európai Beruházási Bank alelnökeként Vazil Hudák jóváhagyott egy 200 millió eurós hitelt a Budapest Airport sok problémával terhelt bővítésére. Majd csupán három hónappal azután, hogy távozott a Banktól, csatlakozott a reptér igazgatótanácsához – mutat rá a POLITICO Europe.

A kertváros nem leszállópálya – zűrös légi ügyek Budapest felett

2021. október 12.

Hírek

A budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren évente két magyarországnyi utas fordulna meg, ha a tervezett bővítések megvalósulnának, miközben a reptér okozta lég- és zajszennyezés már most százezrek életét keseríti meg. A Magyar Természetvédők Szövetsége és a Közép- és Kelet-Európai Bankfigyelő Hálózat új tanulmányban vonja kérdőre a fejlesztésekhez 200 millió euró hitelt nyújtó Európai Beruházási Bankot.

60 éves az EIB – alapvető reformját várják a szakmai civilszervezetek

2018. június 20.

Hírek

Az Európai Beruházási Bank (EIB) a szennyező, fosszilis tüzelőanyagok helyett támogassa a fenntartható energiát, legyen elszámoltathatóbb és működését az emberi jogok elsődlegessége alapján irányítsa – erre hívta fel a figyelmet 21 európai civilszervezet az EU pénzügyminisztereinek küldött levelében.

Káros beruházások EU-s pénzekből

2012. február 2.

Hírek

Csongrádi vízlépcső és vízerőmű, biomassza erőmű, 4-es metró, Duna-Tisza-csatorna – uniós milliárdok zsákutcába futó beruházásokra. Öt magyarországi beruházás is rákerült a káros közép-kelet-európai beruházások új térképére.

Képmutató az EU klímaváltozás elleni küzdelme

2011. december 14.

Hírek

A világ legnagyobb közbankja, az Európai Beruházási Bank az elmúlt négy évben megduplázta a fosszilis energiahordozókhoz kapcsolódó hiteleinek összegét. Az energiaszektor támogatásának csak 5%-a került az energiahatékonysági beruházásokra, miközben a bank folyamatosan finanszíroz szénerőműveket.

A tagállamok ellenzik az EU alapok zöldítését

2011. november 26.

Hírek

A lengyel elnökségi következtetések tervezete elutasítja az Európai Bizottságnak azt a javaslatát, hogy a tagállamoknak a forrásokat meghatározott részarányban környezetvédelmi és más célokra kelljen fordítaniuk. A tagállamok inkább fenntartanák a nem hatékony status quot, hogy szabadon költhessenek bármire, gyakran túlméretezett, környezetileg káros és értelmetlen beruházásokra.