Miért ekkora a bogárözön?

2024. április 26.

Hírek

A rovartan tudósai, az entomológusok állítólag bele tudnak abba feledkezni, mennyi különféle és különböző színű bogár van. A jellemzően kitinborítású bogarak az ízeltlábúak törzsébe és a rovarok osztályába tartoznak, s rendkívül sok, 400 ezer faj él belőlük a Földön – a Kárpát-medencében 6300 –, és évente több ezer újat fedeznek fel.

Biodiverzitás a Soroksári Botanikus Kertben második kötet: Bogarak

Kiadványok

A Soroksári Botanikus Kert kriptogám élővilágát bemutató kötet után megjelent a Biodiverzitás a Soroksári Botanikus Kertben második kötete, Bogarak címmel. A kötetet a Kert munkatársai jegyzik közösen a Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság és a MTA Rovartani Szakosztály tagjaival, valamint a Magyar Természettudományi Múzeum munkatársaival.

Bogarásszunk együtt!

2017. március 25.

Hírek

Az évek óta együttműködő Magyar Biodiverzitás-kutató Társaság és a Szent István Egyetem újabb felmérést kezdeményezett a Soroksári Botanikus Kert területén, mely ebben az évben a bogárfaunát célozza meg.

Rajzanak a nagy szarvasbogarak

2015. május 22.

Hírek

Magyarország legtermetesebb bogara a nagy szarvasbogár. Az akár 10-12 centiméteresre is megnövő hímek rajzási időszaka a napokban megkezdődött. Elsősorban odvas, öreg tölgyfák közelében találkozhatunk velük.

Rovarok minden mennyiségben

2013. augusztus 30. - 2013. október 19.

Helyszín: Janus Pannonius Múzeum Pécs, Szabadság u. 2

Programok

Végtelen sokféleség címmel kiállítás nyílik a Janus Pannonius Múzeum Természettudományi Osztályán augusztus 30-án 14 órakor. A tárlat a Föld leggazdagabb és legváltozatosabb élőlénycsoportját, a rovarvilágot mutatja be. A Föld körülbelül 1 millió rovarfaja között sokféle “bogaras”, érdekes, látványosan színes, apró vagy óriás, világító vagy éppen rejtőzködő, tehát igen sokféle rovar él. Életmódjuk változatos, párválasztásuk sokszor… Tovább »