EU ETS 2024: az üvegházhatású gázok kibocsátása 4,6%-kal csökkent Magyarországon 2024-ben

2025. április 14.

Hírek

Magyarország 2024-ben is aktívan hozzájárult az EU ETS rendszer célkitűzéseihez, a szén-dioxid-kibocsátások csökkentéséhez. Az adatok alapján az ország érdemben csökkentette az üvegházhatású gázok kibocsátását, különösen az ipari szektorban. A vegyipar és néhány más ágazat kibocsátásának növekedése ugyanakkor azt jelzi, hogy az éghajlat-politikai intézkedéseknek differenciáltabbnak kell lenniük a jövőben.

Szélturbinák újrahasznosítása kínai módon

2025. március 18.

Hírek

5 évnyi kutatás után a Kínai Tudományos Akadémia Lanzhou-i Kémiai Fizikai Intézetének csapata olyan innovatív technológiát fejlesztett ki, amely forradalmasíthatja az elöregedő szélturbinák lapátjainak újrahasznosítását. Ezzel nemcsak a hatalmas szerkezetek leszerelésének kihívását oldja meg, hanem értékes erőforrásokká is alakítja őket, elősegítve a megújuló energiaágazat fenntartható fejlődését.

Párizsi hátraarc – Nem az veszélyes a klímára, amit Trump mond, hanem az, amit ezzel a világnak üzen

2025. február 7.

Hírek

Az USA-ból került a légkörbe az elmúlt 250 év kibocsátásának negyede, ezzel messze Amerika a klímaválság elsődleges felelőse. Ehhez képest az USA az elmúlt 30 évben is csak minimálisan csökkentette kibocsátását – így az, hogy Trump kiléptette országát a párizsi klímaegyezményből, az ország fontos vállalásai dacára leginkább a zöld átállást segítő nemzetközi szervezetek, a kutatások… Tovább »

A világot megmentő társadalom és a B terv

2024. december 8.

Hírek

Miként egy neves újságíró megjegyezte, „a globális felmelegedés, amely valamennyi környezeti krízisnek a szülőanyja, az elmúlt húsz évben olyan politikai mozgalmat indított útjára, amely eddig úgyszólván csak egyetlen irányt ismert: az üvegházhatású gázkibocsátások csökkentését…

Csökkent az üvegházgáz-kibocsátás az EU-ban

2024. november 3.

Hírek

Az Európai Unió nettó üvegházgáz-kibocsátása 8,3 százalékkal csökkent 2023-ban az előző évhez képest, mert jelentősen nőtt a megújuló energia használata. Ez derül ki az Európai Bizottság éghajlat-politikáról szóló éves jelentéséből.

A környezetvédelem okozhatja a pusztító hőséget?

2024. június 24.

Hírek

Megváltozott  a hajók által használt üzemanyagok megengedett kéntartalma – jött az energiasokk. Nem ez az első ellentmondásos, de logikus okfejtés arról, hogy honnan jönnek a hőhullámok.

Íme a nagy brüsszeli döntés, ami megmentheti az európai nap- és szélerőmű gyártókat

2024. május 31.

Hírek

Elfogadták május 27-én az uniós tagállamok a zöld átállás egyik kulcsfontosságú rendeletét, amely megmentheti az európai nap- és szélerőmű gyártókat, hiszen fontos támogatási keretet jelent az ilyen gyártókapacitások megmaradása, illetve kiépülése számára. A cél az, hogy 2030-ra az EU saját maga állítsa elő a tiszta technológiás berendezések 40%-át, ezzel erősítve az európai ipart az amerikai… Tovább »

Lassuló dinamika, széthúzódó mezőny: hogy is áll a globális CO2-emisszió?

2024. április 6.

Hírek

Noha tavaly a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) friss jelentése szerint újabb történelmi csúcsra kapaszkodott a globális széndioxid-kibocsátás, az előző évhez viszonyított 1,1 százalékos növekedésben lassulás tapasztalható: a 2022-es emissziós érték még 1,3 százalékkal haladta meg 2021-es szintet.