Hírek
Milyennek szeretnénk látni a Dunát? Egészséges, sokszínű élettérnek vagy pusztuló élővilágú, teherforgalmat bonyolító vízisztrádának? Minden fejlesztés, ami jelentős hatással van a Dunára, befolyásolja országunk élhetőségét. Természetvédelem és/vagy teherhajózás?
Hírek
Na, ennek is elmentek otthonról – gondolhatják olvasóink, amikor az önkéntes karantén idején elkövetett írásom címét olvassák, hiszen ki az, aki a koronavírus járványnak még messze nem a végén, az erőművekről gondolkozik. Bevallom, nálam nem úgy történt a dolog, mint Semjén Zsoltnál, aki éjszaka még félig lázálmosan megalkotta heti salátatörvény javaslatát, amit azon frissiben még… Tovább »
Hírek
Tegnap a Tilos Rádió ERŐMŰ c. műsorában a megújult Greenfo kapcsán kérdeztek az Energiaklub kedves munkatársai, Eszter Matyas, Gabor Orban és Peter Stern.
Hírek
A nagy szintkülönbséget kihasználva kezdtek áramot termelni egy olajvezetékben Ausztriában, írja az MTI.
Hírek
A Münchentől 120 kilométerre, Gundremmingenben található atomerőmű rendszerében találtak több fajta vírust, pedig a reaktort irányító rendszer nem fér hozzá az internethez.
Hírek
Az idén estek és jövőre még tovább csökkenhetnek az európai áramárak. Túl sokáig azonban aligha örülhetünk: Nyugat-Európában már drámai az erőműhelyzet. Hogy is lesz a paksi áram versenyképes?
Hírek
A klímaváltozás elleni küzdelem jegyében a 2005-ös szinttel szembeni 32 százalékos csökkentést irányzott elő 2030-ig az erőművek széndioxid-kibocsátásában az amerikai Tisztaenergia-program, amelyet tegnap ismertetett a Fehér Házban Barack Obama elnök és Gina McCarthy, a Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) igazgatója.
Hírek
Az év első felében a hazai forgalomban tovább nőtt a külföldi áram aránya. Könnyű megoldás egyelőre nincs a láthatáron: eddig bármilyen termelési módba fogtunk, a végeredmény drágább lett, mint külföldön. Pedig a Mavirnak kötelessége a legolcsóbb forrásból beszerezni az áramot. Ha az külföldi, akkor onnan.
Hírek
Az elektromos energia ára Németországban idén nyáron megawattóránként mínusz 100 euróra zuhant, azaz az áramtermelő cégeknek ennyit kellett fizetniük a hálózatüzemeltetőknek, hogy átvegyék tőlük a megtermelt energiát. Annyi energia érkezett a szél- és a napenergia-forrásokból, hogy nem volt szükség a hagyományos erőművek termelésére.
Hírek
Lengyelországban 2016-tól áramhiánnyal kell számolni, mert az erőművek elöregedtek, és csúcsidőkben felszökik a fogyasztás – írja a lengyel gazdasági minisztérium tanulmánya. Három éven belül a kapacitás 12 %-a kiesik.