Fukusima 10. évfordulója: a nukleáris biztonság mítosza

2021. március 11.

Hírek

1979-ben azt nyilatkozta egy ismert szakember, hogy az atomerőművek olyan biztonságos létesítmények, amelyekben tízezer évenként történhet csak baleset. Aztán jött Csernobil, Fukusima, és a több kisebb nukleáris baleset.

Habarccsal a radioaktivitás ellen

2017. június 3.

Hírek

Beton habarccsal tömik be azt az alagutat, aminek május elején leomlott a teteje a hanfordi atomtemetőben – döntött az amerikai energetikai minisztérium. Ez az USA legszennyezettebb területe: 200 millió liter folyékony és 700 ezer köbméter szilárd atomhulladék, továbbá 500 négyzetkilométernyi szennyezett felszín és talajvíz.

Hanfordi halálfolyam

2013. március 5.

Hírek

Száz évvel a nagaszaki atomtámadás után sem lehet majd lakóparkot építeni ott, ahol az Egyesült Államok hadserege előállította az első plutóniumbomba alapanyagát. A világ- és a hidegháború tízezer évre ihatatlanná tette a vizet a hanfordi bázis környékén, ahol most is szivárog a radioaktív iszap a sebtében épült, elavult tartályokból. Azt senki sem tudja, hogy mikor… Tovább »

Tovább szivárog a sugárzó anyag Hanfordban

2013. február 23.

Hírek

Már hat föld alatti tartályból szivárog radioaktív folyadék a Washington állambeli Hanford atomtemetőben – közölte az állam kormányzójának hivatala.

Radioaktív szivárgás Washingtonban

2013. február 16.

Hírek

Radioaktív folyadék szivárog az amerikai Washington államban lévő Hanford nukleárishulladék-tárolóból – jelentette be az állam kormányzója. Hanford az USA leginkább szennyezett nukleáris létesítménye.