Nemsokára eldől, mennyire lesz nehéz dolga az idei klímakonferencián a magyar uniós elnökségnek

2024. június 2.

Hírek

Június 3-án kezdődik az ENSZ éghajlatvédelmi keretegyezményének következő szakértői szintű ülésszaka a keretegyezmény titkárságának székhelyét adó bonni konferenciaközpontban. Ez az utolsó szakmai szintű nemzetközi klímapolitikai egyeztetés az idei „pénzügyi” COP29 klímakonferencia, valamint a magyar uniós elnökség megkezdése előtt. Mire számítsunk, hol kell előre lépnünk?

A spanyol-belga-magyar EU elnökségi trió prioritásai zöld szemmel

2023. augusztus 6.

Hírek

Spanyolország július elsejével vette át az Európai Unió soros elnökségi tisztségét. Ez nekünk amiatt is érdekes, mert ezzel megkezdődött a spanyol-belga-magyar 18 hónapos elnökségi trió első szemesztere. Mire számíthatunk zöldpolitikai szempontokból a magyar elnökségben 2024-ben kicsúcsosodó programban?

Ha nem akarod, hogy dinoszaurusznak nevezzünk, ne viselkedj úgy! – a madridi COP25 klímacsúcs zárása

2019. december 14.

Hírek

A klímatárgyalások utolsó napjain úgy tűnik a szokásosnál is mélyebb a diplomáciai holtpont, mintha inkább tágult volna a szakadék a különböző országcsoportok között. Habár az Európai Unió végre megállapodott a karbonsemlegességi célban, más nagykibocsátók nem mutatták annak jelét, hogy növelnék klímavédelmi vállalásaikat. Még ma reggelre sem készült olyan vázlat a Párizsi Megállapodás függőben levő végrehajtási… Tovább »

„A Párizsi Megállapodás szíve még dobog, de egyre lassabban. Ne adjátok fel!” – hírek a madridi klímacsúcs második hetéről

2019. december 12.

Hírek

A madridi COP25 klímacsúcs második hetén a magas szintű politikai vezetők mellett tiszteletét tette Harrison Ford, Al Gore és Mike Bloomberg is, utóbbi szavait idézve „azért vagyok itt, mert Trump az nincs”. Az első hét lassú és nagyobb áttörés nélküli tárgyalásait mostanra egyre több civil tüntetés rázza fel. A sziporkázó beszédek mellett egy újabb jelentés… Tovább »

Ki fizet az éghajlatért?

2017. szeptember 5.

Hírek

A globális éghajlatváltozás egy groteszk sajátossága, hogy épp azon országokat sújtja leginkább, amelyek legkevésbé járultak hozzá előidézéséhez… Ilyenek például a parányi szigetországok, amelyeknek hamarosan új hazát kell keresniük az emelkedő tengerszint miatt. Legyen szó megerősített tengerparti gátakról, megújuló energiával hajtott gépjárművekről vagy energiahatékony házakról, megfelelő szakmai és pénzügyi forrás híján mindez csak utópia marad. Ezt… Tovább »