Magyarország lehet Európa aranysakál nagyhatalma

2024. július 20.

Hírek

Mára az ország 86 %-án megtalálható az aranysakál, a faj átlagos éves növekedési üteme eléri a 40 %-ot, így a magyarországi lehet a legnagyobb populáció Európában – közölte a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE).

Mit kell tudnunk a titokzatos nádi farkasról?

2022. május 14.

Hírek

Az aranysakál, melyet nádi farkasként, toportyánként  is szoktak emlegetni, hosszú évszázadok óta egy őshonos, alacsony létszámban, és sokszor alkalmi módon jelen lévő ragadozó volt Magyarországon. Az utóbbi évekre jellemző gyors elterjedésük miatt az állattartók és vadgazdálkodók részéről egyre gyakrabban hallani panaszos hangokat. Mit kell tudnunk erről a titokzatos fajról?

Világelsőként térképezték fel keresőkutyákkal a sakálok jelenlétét magyar kutatók

2020. október 26.

Hírek

Az aranysakál rohamos délkelet-európai terjedése az elmúlt időszakban egyre inkább fókuszba került, ezért kiemelten fontos, hogy a fajjal kapcsolatos ismereteink minél frissebbek és pontosabbak legyenek. A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve erre a célra a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat, melyek jelzései alapján 73 %-os pontossággal sikerült a sakálok jelenlétét bizonyító ürülékek… Tovább »

Borzalmos gondok

2017. február 28.

Hírek

A Hajdúság egyes részein elszaporodtak a borzok. Nem kímélnek terményt, haszonállatot. Papp Zoltán, a megyei vadászkamara titkára szerint a borzok miatt valóban jelentős a mezőgazdasági és a vadgazdálkodási kár, de még nagyobb gondot okoz az aranysakál (toportyán, nádi farkas) és a farkas.