Palackos helyett csapvizet!

2024. október 1.

Hírek

Azt hinnénk, a palackozott víz ivásával jobban támogatjuk szervezetünket, mint a csapvízzel, ugye? Ennél nagyobbat nem is tévedhetnénk, állítja egy új vizsgálat. Több káros vegyszer lehet a műanyag palackokban.

Több mint 1 hektoliter palackozott vizet iszunk évente

2019. június 25.

Hírek

Alig van olyan ország Európában, ahol annyi palackos ásványvizet vesznek az emberek, mint Magyarországon – írja a Világgazdaság. A lap az európai palackozott vízgyártók szövetségére hivatkozva azt írja, hogy fejenként 126 liter palackozott vizet fogyasztanak a magyarok.

Hamis ábrándok és a nagy marketing trükk a palackozott víz

2018. november 10.

Hírek

A mikroműanyagok több forrásból, így a műanyag palackokból lehúzott kortyok nyomán is a szervezetünkbe juthatnak. Mi áll a folyamatosan növekvő fogyasztás hátterében, miért költjük a csapvíz árának sokszorosát a boltok polcain sorakozó termékekre? John Jewell újságíró pár évvel ezelőtt az évszázad marketingtrükkjének nevezte azt, ami miatt a több millió tonnányi műanyag hulladékot termelő iparág felfutott.

Magyar okosvizet fog gyártani a Coca-Cola

2018. június 18.

Hírek

Közel 1,8 milliárdos beruházással bővítette zalaszentgróti gyártókapacitását a Coca-Cola HBC Magyarország, amely egy új prémium termék, az „okosvíz” palackozását indította el több ország piacára. Évi 100 millió PET palack termelődik.

A csapvíz gyakorlatilag biztonságosabb, mint a palackozott víz?

2018. március 21.

Hírek

Apró műanyagszemcséket mutattak ki a kutatók a világ legnépszerűbb palackozott ásványvizeiben egy kilenc országra kiterjedő nagyszabású tanulmány keretében, amely szerint a szennyeződés a palackozási eljárás közben kerül a termékekbe. A kutatásban több nálunk is kedvelt márka termékei is elbuktak.

Palackosat vagy csapvizet, ez itt a kérdés

2017. június 22.

Hírek

A palackozott víz vízlábnyoma: 1 liter palackozott víz előállításához nagyjából 3 liter csapvíz kell a kinyeréstől a palackozáson át a szállításig. A nagyobb fogyasztás nagyobb profitot hozna a vízszolgáltatóknak, ők azonban a haszonnál sokkal fontosabbnak tartják a palackozott víz okozta társadalmi és környezeti károkat.