Hírek
Műanyag élőhellyé változott a Csendes-óceánon úszó szemétsziget: tudósok felfedezték, hogy tengeri állatok élnek a hulladékhalmon. Egy részük partvidéki fajokhoz tartozik, melyek megszokott élőhelyüktől mérföldekre élnek, Kalifornia és Hawaii között félúton.
Hírek
A 1,6 millió négyzetkilométeres nagy csendes-óceáni szemétsziget egyelőre megoldandó probléma az emberiség számára – most legalább már azt tudjuk, hogy honnan jön a szemét nagy része, amit az óceáni áramlatok összeterelnek.
Hírek
A nem megfelelő hulladékkezelés miatt évi 6-8 ezer köbméter hulladékot távolítanak el a Drina folyóból a boszniai Szerb Köztársasághoz tartozó Visegrád közelében.
Hírek
Az óceáni szemétszigetek mostanra a világ második legnagyobb kiterjedésű államává váltak Oroszország után. Műanyag kupakokból összeállított segélykérés a Milánói Egyetem udvarán.
Hírek
Megtalálták a hibákat, folytatódhat a nagy csendes-óceáni szemétsziget eltakarítása-írta a G7.
Hírek
Az óceánokban lévő műanyagszemét éves szinten 2,5 milliárd dollár (714 milliárd forint) veszteséget jelent a világ számára a károsodott vagy elvesztett erőforrások révén.
Hírek
A Csendes-óceán közepén lévő “szemétszigeten” akart átúszni, de le kellett állnia 2780 kilométer után.
Hírek
2040-re a Csendes-óceánon úszó műanyag 90 %-a eltűnhet a The Ocean Cleanup csapata szerint. A programot már 5 éve tervezik és szeptember 8-án fogják a prototípusát vízre bocsátani.
Hírek
Jelenleg körülbelül 150 millió tonna műanyag hulladék úszik az óceánjainkban, mely évente 8 millióval nő. Ez arányaiban olyan, mintha egy kukásautónyi műanyagot öntenénk az óceánba minden percben. Egy nemrég publikált kutatás szerint a tengeri szennyeződések 70 %-a nem lebomló műanyag. Ez a mennyiség előreláthatóan egy évtizeden belül meg fog triplázódni.
Hírek
Egyre gyakrabban kapjuk fel a fejünket, ha a hírekben a mikroműanyagokról esik szó, hiszen egyre több egymástól független vizsgálat mutatta ki nemrégiben, hogy ma már nem csupán a folyóvizeink többsége, hanem a csapvíz is lehet mikroműanyagokkal szennyezett. Ez pedig komoly egészségügyi kockázatokat jelenthet az emberiségre nézve. Vajon belefulladunk a műanyagokba? Nagyon úgy tűnik: igen…