Hírek
Létezik egy kézenfekvő hulladék-megelőző módszer, melynek segítségével egy-kettőre 30-50 %-kal csökkenthetnénk a kommunális és „zöldhulladékunkat”, jobban mondva “zöldjavainkat”. Tavasztól őszig rengeteg nyesedék és lomb kerül zsákokba, a szelektív gyűjtő zsákok is megtelnek műanyag csomagolóanyagokkal. A jelenség jól szemlélteti, nem igazán értjük, mi zajlik a kertjeinkben.
Hírek
Ha másból nem is, a településeink felett egyre sűrűbben gomolygó füstfellegekből. az ingatlanok előtt magasodó lombgyűjtő zsákhegyekről csalhatatlanul megállapítható, hogy ismét beköszöntött az ősz. A levélégetés napjainkra modern „népszokássá” váló, egészségkárosító és környezetszennyező szertartása sokaknak okoz bosszúságot. Pedig lenne más megoldás is. Egy természetes folyamat segítségével az eddig haszontalan hulladéknak tekintett szervesanyagok komposzttá, vagyis humusszá… Tovább »
Hírek
Egy rendes háztartásban egy jó kis ellenség sosem árt. Itt van például ez a parlagfű, azaz álnéven az Ambrosia elatior, ahogy tudományosan nevezik. Hogy ő okozza az allergiánkat, nem kérdés. Logikus: ha betörik az ablak, a labdát utáljuk, nem azt a vásott kölköt, aki berúgta.
Programok
• – Amit a komposztálásról és a háztáji biogazdálkodásról tudni kell • – Előadás és gyakorlati bemutató – egynapos képzések a SZIKE egyesületnél Egyik legfontosabb megújuló természeti erőforrásunk a termőtalaj, hiszen az élővilág jelentős részének, közte az embernek is a tápanyagokban gazdag termőföld biztosítja az életben maradását. Ennek ellenére az elmúlt évtizedekben világszerte és sajnos… Tovább »
Sajtótájékoztatók
A SZIKE Környezet és Egészségvédelmi Egyesület sok szeretettel hív meg a tárgyi adományozás népszerűsítése és környezetvédelmi hasznosságának bemutatására létrehozott rendezvényére!
Hírek
Az elmúlt évtizedek intenzív mezőgazdálkodása nemcsak a talajokra, hanem az élelmiszereink minőségére is drámai hatást gyakorolt. A Csömörön zajló, Norvég Civil Támogatási Alap által támogatott program célja azon túlmenően, hogy ezekre a kedvezőtlen folyamatokra felhívja a figyelmet, éppen az volt, hogy a lehetséges szemléletváltozáshoz kínáljon gyakorlati megoldásokat.
Programok
Egyél komposztot ― komposztálási program Újpalotán! A napokban az Újpalotai lakótelepen, a Zsókavár utcától nem messze egy szokatlan, új építménnyel találkozhatnak az arra járók. A Új Széchenyi Terv keretében megvalósuló Komposztáló Lakónegyed Program egy országosan is egyedülálló kezdeményezést valósít meg. A címben elhangzó, a komposztevésre buzdító, bizarrnak tűnő felszólítás mélyebb összefüggésekre hívja fel a figyelmet.… Tovább »
Hírek
Eleink bizonyára meglepődve törölgetnék szemüket, ha valamilyen csoda folytán felébrednének. Ami az ősz beköszöntével a lehullott lombbal egyes településeken történik, valóságos abszurd. A lombtalanítás során milliárdokat költünk arra, hogy az értékes humuszalapanyagokat kertjeinkből, közterületeinkről eltávolítsuk.
Programok
Egyik legfontosabb megújuló energiaforrásunk a termőtalaj, hiszen az élővilágnak, közte az embernek is a tápanyagokban gazdag termőföld biztosítja az életben maradását. Ennek ellenére az elmúlt évtizedekben világszerte, és sajnos idehaza is a talajok rohamos pusztulásának lehettünk tanúi. A tanfolyam segítséget kíván nyújtani a természetben zajló folyamatok megértéséhez, a talajok újraélesztésének és a zöldjavakkal való ésszerű… Tovább »
Hírek
Lehet-e a városi növényzetet, a balkonládákat, a szobanövényeinket ingyen tápanyaghoz juttatni? Csökkenthetjük-e a háztartási hulladékunkat akár kétharmadára, felére? Feléleszthetjük-e a belvárosi udvarokat, kerteket a háztartási hulladékból nyert tápanyagokkal?