Kiderült, miért olyan sikeres a Balatonban az invazív kagyló

2023. szeptember 19.

Hírek

A Magyar Kutatási Hálózat Balatoni Limnológiai Kutatóintézetének munkatársai növekedési és testösszetétel-vizsgálatokkal igazolták, hogy a szénhidrát helyett a zsírraktározásra való átállás képessége lehet az oka az inváziós kvagga kagyló sikeres elterjedésének a Balaton táplálékszegény keleti medencéjében.

A városi patkányok igazi gourmet-k a vidékiekhez képest

2018. október 22.

Hírek

A városokban élő patkányok étrendje sokkal gazdagabb, mint vidéken élő társaiké – állapította meg két kutató, akik azt remélik, tanulmányuk hasznos adatokkal szolgál a városi patkánypopulációk kordában tartásának módjait vizsgáló kollégáik számára.

Csúcson a haltermelés? Túl sok hajó cirkál túl kevés halért

2018. július 11.

Hírek

Tovább bővül a globális haltermelés a következő évtizedben, annak ellenére, hogy a tenyésztett állomány korábbi robbanásszerű növekedése lassul és vadon élő halak halászata kiegyenlítődni látszik –olvasható az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) új jelentésében.

Ragadozók a sasok étlapján

2016. október 27.

Hírek

A vadgazdálkodók szemében a ragadozómadarak elsősorban, mint a “hasznos” apróvadfajok kártékony pusztítói jelennek meg. Nem is gondolnánk, hogy a tápláléklánc csúcsán lévő ragadozómadarak – hazai viszonylatban főleg a parlagi és a rétisas – gyakran a vadászható dúvadfajok, leginkább a varjúfélék, időnként pedig az emlős ragadozók egyedeinek a leghatékonyabb természetes vámszedői.