Hírek
Vajon milyen volt a Balaton természetes állapota és mikor változott meg? Helyreállítható még a természetközeli állapot? Ezekre a kérdéskere keresték a választ az ELTE TTK Őskörnyezet és Klímaváltozás Kutatócsoportjának munkatársai legújabb tanulmányukban, amelyben konkrét javaslatokat is megfogalmaztak a tó védelme érdekében.
Hírek
A természet helyreállításáról szóló EU-s jogszabály elfogadását nem támogató uniós tagállamok kormányai úgy tűnik nem a választók akaratát képviselik. Ez derül ki a Hollandiában, Finnországban, Magyarországon, Olaszországban, Lengyelországban és Svédországban végzett felmérésből, amely szerint négyből három állampolgár támogatja a jogszabályt. A közvélemény nyomása egyre nagyobb a tagállami kormányokon annak érdekében, hogy az EU Tanácsában fogadják… Tovább »
blog
Annak ellenére, hogy a tagállamok nagykövetei 2023 novemberében jóváhagyták, ezév március 25-én az EU tagállamok képviselői a környezetvédelmi tanácsban nem érték el a régóta várt EU Természet Helyreállítási Jogszabály (EU Nature Restoration Law, NRL) elfogadásához szükséges minősített többséget.
Hírek
A magyar kormány az utolsó pillanatban kihátrált a természet helyreállításáról szóló rendelet támogatása mögül. Tette ezt annak tudatában, hogy hazánk volt a mérleg nyelve, ami korábban az elfogadás irányába billentette a jogszabályt az európai döntéshozó fórumokon.
Hírek
Az uniós természetvédelmi törvény végleges elfogadása bizonytalan. Az nem meglepő számomra, hogy Ausztria, Finnország, Lengyelország és Svédország – néhány további ország mellett – ellenzi a természetvédelmi helyreállítási törvényt, mert a hazai erdészeti, vagy inkább intenzív fakitermelő, iparuk nyomására korábban is a törvény ellen érveltek, különösen az erdei élőhelyek új jogszabályba való beemelése ellen. Ami az… Tovább »
Hírek
A természet helyreállítása nem a múltba tekintést, hanem az élhető jövőt jelenti. 2021 óta március 20-a a Visszavadítás Nemzetközi Napja – ünnepeljük közösen!
Hírek
Az Európai Parlament elfogadta a Természet-helyreállítási törvényt (Nature Restoration Law – NRL), abban a formában, amelyről az európai trialógus (az EU döntéshozó testületeinek hármasa: a Tanács, a Parlament és a Bizottság) megállapodott korábban. A jogszabály megszületésének folyamatában több mint 1 millió polgár, vállalkozás, tudós és nem kormányzati szervezet véleménye is tükröződik.
Hírek
Az európai parlamenti képviselők jobboldali ellenérzések és gazdatüntetések közepette fogadták el tegnap a természet helyreállításáról szóló törvényt, dacolva a konzervatívok törekvésével, akik a törvényjavaslatot meg akarták buktatni.
Hírek
Az Európai Parlament környezetvédelmi bizottságának tagjai november 29-én elsöprő többséggel megszavazták a természet helyreállításáról szóló törvényt a háromoldalú tárgyalásokon elfogadott formában. 53 szavazattal, 28 ellenében jóváhagyták a végleges szöveget. A javaslatot így már csak egy lépés választja el az együttdöntési eljárás megvalósulásától: az EP plenáris ülésének is el kell fogadnia a szöveget. Ez a szavazás… Tovább »
Hírek
A közszolgálatinak füllentett Kossuth rádióban Nagy Katalin, Brüsszelbe delegált pártpropagandista úgy vezette be az Európai Parlamentben megszavazott természet-helyreállítási jogszabályt, hogy az a tagállamok szuverenitásnak megsértése, a nemzeti jogalkotás, közfeladatellátás folyamatába, azaz a „belügyekbe” történő beavatkozás…