235.000 kecsegét engedtek szabadon a Dunában

2021. szeptember 19.

Hírek

Bécs Városa és a Bécsi Agrártudományi Egyetem, valamint a Szlovák Tudományos Akadémia együttműködésében a 2016 és 2021 között több mint 235.000 fiatal kecsegét sikerült visszatelepíteni a Dunába és a Morvába. A tokhalfélék családjába tartozó kecsege veszélyeztetett faj, ezért is van nagy szükség a populáció megerősítésére.

A tokhalkaviár gyilkos ára

2021. április 13.

Hírek

Kihalhatnak a Duna dinoszauruszokkal egy időben kialakul halfajai. Orvhalászat sodorja a kihalás szélére a Duna tokhalfajait a Természetvédelmi Világalap (WWF) friss jelentése szerint.

Sikeres a bécsi tokhal-nevelde

2020. február 7.

Hírek

A bécsi Duna-szigeten 2016 óta egy tenyésztő konténerben több mint százezer tokhalat tenyésztettek, hogy kihelyezésük után az egyedek saját önfenntartó populációkat hozzanak létre a Dunában.

Fantomizálódott tokhalaink

2017. december 2.

Hírek

A hazai élővizekben egykor a tokhalak számos faja úszkált. Közülük, a történelmi idők alighanem legnevezetesebb európai hala, a viza emelkedik ki alakjával és akár 8-10 mázsás súlyával. Mellette a 100 kilogrammosra is megnövő vágótok, a valamivel kisebb termetű simatok, az akár félmázsás súlyt is elérhető sőregtok, illetve legkisebbként a legfeljebb 10 kilogrammra növekedhető kecsege népesítette… Tovább »

Európa ikonikus vadvilágát és őserdeit fenyegeti a környezeti bűnözés

2017. november 23.

Hírek

Az ENSZ, a WWF és az Eurac Research friss jelentésében arra figyelmeztet, hogy az illegális fakitermelés, a kaviárkereskedelem, a vadon élő madarak tömeges pusztítása, valamint a medvékre, farkasokra és hiúzokra irányuló orvvadászat súlyosan veszélyezteti a 15 európai országon átívelő Duna-Kárpát régió élővilágát és biológiai sokféleségét.

Kihalhat a kínai tokhal és a maláj tigris is

2014. szeptember 16.

Hírek

Kihalás veszélyezteti a kínai tokhalat, mert a kínai kutatók nem látják, hogy a vadon élő példányok természetes úton szaporodnának. Pedig az emberi tevékenység és a folyók szennyeződése miatt a már meglévő példányok száma is minimális. A vadon élő maláj tigrisek száma 2008-ról 2013-ra a becslések szerint 500 egyedről 250-re csökkent.

Veszélyben a román és bolgár tokhalak

2013. június 19.

Hírek

A WWF és a TRAFFIC azonnali beavatkozást sürget, ugyanis Európa utolsó, a Duna bulgáriai és romániai vízgyűjtő területein fennmaradt tokhal populációi a kihalás szélére kerülhetnek. A halak túlélésére a legközvetlenebb veszélyt az illegális halászat és a kaviár-kereskedelem jelenti. A folyamat visszafordítása érdekében Romániának, Bulgáriának és az Európai Uniónak közösen kell fellépnie az orvhalászok és az… Tovább »

Védelmet kapnak a tokhalak

2012. január 30.

Hírek

A bolgár hatóságok megerősítették, hogy a tokhalak halászatának tiltásáról szóló rendelet újabb 4 évvel meghosszabbodik. A Duna bolgár szakaszán idáig egy évre szólt a halászati tilalom, de ez a rendelet nem sokat ért addig, amíg a közös román-bolgár szakaszon jelentősen eltért egymástól a szabályozás.