Európai összehasonlításban is rossz felszíni vizeink ökológia állapota

2021. október 28.

Hírek

Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség infografikája szerint az EU tagállamokban a felszíni vizeknek mindössze 44%-a van legalább jó ökológiai állapotban. A fő problémákat a levegőből kirakodó kémiai szennyezés, az átépítések és a mezőgazdasági tápanyag szennyezettség jelentik a felszíni vizeink számára. A hazai felszíni vizek állapotán sajnos van mit javítani.

Mekkora katasztrófa kell a kormánynak, hogy végre beinduljon a Balaton kutatásának megújítása?

2019. szeptember 25.

Hírek

Egyelőre a kutatók sem tudják, mi okozhatta a nyár végén megfigyelt óriási mértékű algainváziót a Balaton nyugati medencéjében. A Balaton jó ökológiai állapotának biztosításában a vízszintszabályozás kulcsfontosságú, ám ennek kutatása a beígért finanszírozás elmaradása miatt egyelőre nem indulhatott el. Talán a mostani algainvázió kellő figyelmeztetés lesz a döntéshozóknak, hogy nem halogatható tovább a Balaton kutatásának… Tovább »

Lerontotta a Bledi-tó vízminőségét a turizmus

2019. január 19.

Hírek

Romlott a Bledi-tó ökológiai állapota a növekvő turizmus, a fürdőzők és a horgászok számának gyarapodása miatt – figyelmeztettek szlovén limnológusok. A Bledi tó Szlovénia második legnagyobb tava Júliai-Alpokban, vízének minősége hosszú ideig közepes vagy jó volt.

Egy körbebetonozott, feszített víztükrű medencét akarunk vagy a Balatont?

2019. január 17.

Hírek

Milyen hatással van a Balatonra például a rohamosan növekvő vitorláskikötők száma. Többek között erről mesél Dr. Weiperth András, a Magyar Tudományos Akadémia Ökológiai Kutatóközpontjának tudományos segédmunkatársa, az F6 Fenntarthatóságért Egyesület szakértője, aki szerint településekhez kötött 10-30 fős, tájba illő vitorlás és horgászcsónak kikötők kellenének, de azt is elmondja, mit tehetünk a Balaton védelméért.