A faültetés nem mindig segíti a klímavédelmet – figyeljünk inkább oda az őshonos növényzetre!

2021. december 22.

Hírek

Az erdőtelepítés mára a klíma megóvásának központi kérdésévé vált, azonban az ökológusok figyelmeztetnek: hiába a jó szándék, a nem kellő körültekintéssel végzett beavatkozás több kárral járhat, mint haszonnal. Török Péter, a Lendület Funkcionális és Restaurációs Ökológiai Kutatócsoport vezetője szerzőtásaival a restaurációs ökológia vezető folyóiratában hívta fel a figyelmet arra, hogy a meggondolatlan fásítás helyett van,… Tovább »

Közösen kutatják az elsivatagosodást

2021. augusztus 31.

Hírek

A Föld hat kontinensének 174 száraz területén végzett élőhelyrekonstrukciós kísérleteket vizsgálta az a nemzetközi kutatás, amelyben a Debreceni Egyetem ökológusa is közreműködött. Eredményeiket a neves Nature Ecology & Evolution szaklapban publikálták.

Mértékadó különszám a sztyeppről

2020. november 2.

Hírek

A sztyepp az egyik legnagyobb kiterjedésű gyepes élőhely a Földön, ugyanakkor számos tényező veszélyezteti. A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének professzora és munkatársai a Flora című tudományos lap ezen témájú különszámát szerkesztették a közelmúltban.

Miért baj az, ha ég az esőerdő – és nem baj, ha ég a bozót?

2019. szeptember 19.

Hírek

A közelmúltban számos híradás látott napvilágot az Amazonas-medencében tapasztalt tüzek kapcsán, és amint az ilyenkor megszokott, a tömegtájékoztatásban számos információ keveredett. Miért is kell, hogy foglalkozzunk az esőerdei tüzekkel, ha Amazónia legközelebbi pontja mintegy 8 500 km-re van Magyarországtól?

784 milliós ökológiai lendület

2017. május 18.

Hírek

A tájhasználat és a klíma változásával járó kihívásokra adható válaszokhoz járulhat hozzá eredményeivel a Debreceni Egyetem új Lendület-kutatócsoportja, amely 5 évre nyert támogatást a Magyar Tudományos Akadémiától.