Hírek
A hazánkban őshonos vidra nyerte el a 2020-ban a 7. éve kiosztott Év Emlőse díjat. Idén esett először a választás egy vízhez kötött életmódú ragadozóra, ami egyúttal a vizes élőhelyek védelmének fontosságára is ráirányítja a figyelmet. A nagyközönség a SEFAG Zrt. Lábodi Erdészete közelében lévő Petesmalmi Vidraparkban találkozhat a legkönnyebben az állatokkal.
Hírek
Fokozottan védett vidra bőrét árulták a karácsonyi vásárban, az állatvédők nem értik, hogyan fordulhat ilyesmi elő a főváros szívében, a Vörösmarty téren. Az árusra lecsapó természetvédelmi őrök megerősítették a HVG információt, most vizsgálják, pontosan milyen vidrafajról van szó. A HVG lefotózta, ahogy a bőrfeldolgozással foglalkozó árus továbbra is kinn árulja a vásárban a vidrabőr lefoglalása… Tovább »
Hírek
Magyarországi egyedekkel erősítik a megfogyatkozott, sérülékeny vidrapopulációt Hollandiában, ahova a közelmúltban öt vidrát szállítottak a Somogy Természetvédelmi Szervezet és a hollandiai ARK Natuur alapítvány együttműködéseként.
Hírek
Vidrakölyköt mentett a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi őre. A több ember általi simogatásból származó szagok miatt az anyja nem fogadta volna el a kölyköt, ezért a Petesmalmi Vidraparkba került.
Hírek
Prémes állatokat tenyésztő farmokra támadtak cseh radikális állatvédők, a vidrákat és a rókákat szabadon engedték Az állatvédők 12 ezerre teszik a ketrecben nevelt vidrák és rókák számát.
Hírek
Vadkamerákkal, fotócsapdákkal derítik fel a rejtett életmódú, ritka állatok, például hiúzok, borzok, hópárducok és tigrisek életét a kutatók. A jó képekhez sok türelem kell, a Balatonnál a legtöbbször a vidra fenekét sikerült lekapni.
Hírek
Kiderült, hogy a Szabadság-sziget legmenőbb állata az európai vidra: a szőrmók úszóbajnok 63%-kal nyerte a WWF Magyarország által kiírt Év Állata versenyt. A faj esélyeit Weisz Fanni növelte, aki jelképesen örökbe fogadta Totót, a petesmalmi mentett vidrát.
Hírek
Vegyes összetételű, brit – magyar természetvédő csapat meri fel a vidrák állományát a dél-nyugat angliai Devonban. A meanderező, ezért a táplálkozó- és szaporodó helyekben gazdag Exe folyó felső szakaszán gyakori a vidra.
Kiadványok
Úgy vélem, nagyon fontos az, hogy a vadgazdálkodás-vadászat, valamint természetvédelem-ökológia kérdéskörében valamennyi felmerülő témakörben alapos, tartalmas párbeszéd alakuljon ki az érintett szakértői közösségek között. Nos, a hazai menyétfélék (kisragadozók) vonatkozásában eddig is igyekeztem "stréberül az élen járni", remélve, elfogadásra és megértésre találnak a érveim.
Hírek
Harminc év után minden angliai megyébe visszatértek a vidrák, miután az ötvenes-hatvanas években csaknem teljesen eltűntek az országból.