Természetvédelem a táborfalvi lőtéren

2017. október 25.

Eredményes volt az a 6 éven át tartó élőhely-rehabilitáció, amely hazánk második legnagyobb aktív katonai lőterén zajlott. A természetvédők és a honvédség közösen igyekeztek megóvni a Turjánvidéket, ahol a veszélyeztetett rákosi vipera is él. Az EU által támogatott LIFE projekt vezetője a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság partnereivel( Honvédelmi Minisztérium Védelemgazdasági Hivatal, Budapesti Erdőgazdaság Zrt. és… Tovább »

Látogathatók a helyreállított kunhalmok és földvárak

2015. június 2.

A kunhalmok emberkéz alkotta mesterséges földhalmok, melyek egykori magányos sírhelyek, templomok oltalmazói, a földvárak ősi települések őrzői és esetenként hátborzongató legendák övezte rejtélyes objektumok az Alföldön. Megmentésük érdekében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság 2013 és 2015 között négy kunhalom és két földvár rekonstrukcióját végezte el, melyek 2015 júniusától már látogathatók.  

Megújul a Kolon-tó

2013. február 18.

A Kolon-tó jelentős kiterjedésű édesvízi síkláp és mocsárterület, amely a Duna-Tisza közi homokhátság nyugati peremén fekszik. A jelentős mértékben náddal benőtt tómedret homokbuckák, láprétek, láperdők veszik körül. A ritka élőhelyek mellett további kiemelkedő értékei a fokozottan védett pókbangó, lápi szitakötő, lápi póc. A védett területen eddig 217 madár fajt észleltek, s itt található a Kiskunság… Tovább »