A választási kampány hajrájában új látnivalóval gazdagodott Pannonhalma. A főapátság közelében, a Boldog Mór-kilátó mellé épült tanösvény egy halat, mint keresztény szimbólumot formáz.
Az erdőgazdaságok számos új erdészeti beruházással szolgálják az erdők élővilágának jobb megismerését. A 22 állami erdőgazdaság 2010 óta több mint 71 milliárd forintot fordított az erdők megújítására, ebből 17,3 milliárdot költöttek közjóléti fejlesztésekre, egyebek mellett Pannonhalmán, a lombkorona tanösvény megépítésére – hangsúlyozta a földművelésügyi miniszter a kilátóként is használható építmény átadó ünnepségén. Fazekas Sándor szerint erdeinkben évente 4,5 millió látogató fordul meg, az ő kiszolgálásukra, a természetjárók kedvére gazdagodnak a magyar erdők. Kilátók, erdei iskolák és tornapályák, tanösvények, emlékhelyek újultak és épültek meg, az erdőgazdaságok a kormány elképzelésével összhangban dolgoznak az erdők megismertetésén, bejárhatóvá tételén.
A lombkorona tanösvény a Pannonhalmi Tájvédelmi Körzet védett természeti területén belül, az ezer éves Apátság szellemi örökségének vonzásában tovább növeli a környék népszerűségét és látogatottságát. Innen belátható a város, a sokorói dombok, mely különleges élmény.
A 64 millió forintba került lombkorona tanösvényt építő Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. az elmúlt nyolc évben 919 millió forintot fordított közjóléti beruházásokra.
Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát megáldotta a Pannonhalmi Főapátság közelében, a Boldog Mór-kilátó mellé épült tanösvényt, amely egy halat, mint keresztény szimbólumot formáz. Az apátság és környezete mindenki előtt nyitva áll, felüdülést és megnyugvást biztosítva az ide érkezőknek – mondta a főapát.
Fotógaléria az átadásról a Kisalföld.hu-n >>>