Altató lövedékkel meglőtték azt a medvét, amely május végén először Nógrád megyében bukkant fel, majd keresztülbandukolva az országon legutóbb a Csongrád megyei Sándorfalván tűnt fel.
Kiskép: Révész Gábor
Barna medvét figyeltek meg még hétfőn Abony térségében. Az állatot kedden Kocsér környékén, szerda reggel pedig már Tiszaalpár magasságában észlelték. A medve legutóbb Sándorfalva környékén kóborolt. Az eddigi megfigyelések alapján a medve jámboran viselkedik, elsősorban gyümölccsel táplálkozik, emberrel szemben nem tanúsított agressziót, ennek ellenére semmilyen körülmények között nem javasolt szándékosan a közelébe menni. A Duna-Ipoly-, a Kiskunsági- és a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság, a térségi polgárőrségek, és a helyi vadásztársaságok összefogásával zajlik a medve helyzetének folyamatos nyomon követése. A Készenléti Rendőrség kollégái hőkamerával felszerelt helikopterrel, a természetvédelmi őrök drónnal is keresik a – hazánkban jelenleg hatályos jogszabályok szerint fokozottan védett – állatot. A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság kollégáit a területileg illetékes Bács-Kiskun és Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság kollégái váltották fel, ők segítik a munkát, gondoskodnak az esetleges alkalmi útlezárásról a lakosság és a medve védelmében – írtuk még 2 napja.
Most a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság a Facebook-oldalán közölte: a Szegedi Vadaspark igazgatójának, Veprik Róbertnek sikerült altatólövedékkel meglőni a medvét.
A 2-3 évesre becsült, fokozottan védett fajhoz tartozó állat visszakerül a Bükki Nemzeti Parkba, de szabadon engedése előtt jeladót kap, hogy egyszerűbb legyen nyomon követni a mozgását.
FRISSÍTÉS: Akár rab is maradhat a médiamaci
Egy bizottság hétfőn dönt az altatólövedékkel elkábított Magyarországon kóborló medve sorsáról. A greenfo úgy értesült, hogy a Szegedi Vadasparkba szállított befogott medvét nem feltétlenül akarják elengedni, mert "veszélyes" néhány polgármester szerint.