A túlzott mértékű hajhullás mindenkinek ijesztő és zavaró tünet lehet. A kor előrehaladtával normálisnak tekinthető a haj ritkulása, azonban fiatalok esetén hormonális gondokra is utalhat, és akár depresszióhoz is vezethet.
Mi állhat a hormonális eredetű hajhullás hátterében?
A hormonális eredetű hajhullás megállapításához orvosi segítségre is szükségünk lesz. A megfelelő diagnózis felállítása után megkezdődhet a gyógykezelés, és ezzel egyidőben támogatni is kezdhetjük hajunk növekedését a megfelelő hajápoló szerek használatával. Erre jelentenek nagyszerű választást a Dr Hair termékek, amelyek a gyógynövények hatóanyagai révén akadályozzák meg a hajhullást.
Ha valamelyik hormonképző szervünk nem működik megfelelően, akkor rendszerint foltokban jelentkezik a kopaszodás, ami elsőre nagyon ijesztő lehet. A jó hír, hogy az ilyen jellegű hajhullás mindig visszafordítható, és a kopasz foltokon is újra kinő a haj, ha megszűnik a háttérben meghúzódó betegség.
A pajzsmirigy zavarai
A pajzsmirigy egy fontos szerv a hormontermelésben. Zavarai az egész szervezetre kihatnak, és számos egészségügyi probléma forrásává válhatnak. Előfordulhat, hogy csak a hajhullás az egyetlen tünet, amely a működésbeli gondokra utal, ezért nagyon fontos, hogy komolyan vegyük, és mielőbb orvoshoz forduljunk.
A megfelelő vizsgálatok elvégzése után, a szakorvossal együttműködve megkezdődhet a tünetek csökkentése és megszüntetése is.
Tesztoszteronszint
Ez a hormon bár férfi nemi hormonként szerepel a köztudatban, egyaránt megtalálható a nők és a férfiak szervezetében is, csak más mennyiségben. Azonban ha túlzott mértékben van jelen, az senkinek sem jó, mivel ebben az esetben csökken a hajtövek vérellátása, amiből pedig az következik, hogy rosszabb lesz a hajszálak tápanyagokkal való ellátása. Ennek következtében a hajszálak elgyengülnek, elvékonyodnak, végül pedig elhalnak.
A magas tesztoszteronszint másik kellemetlen velejárója – különösen nők esetében – a fokozott szőrnövekedés. Ez a típusú probléma jól kezelhető a megfelelő diétával és gyógynövénykúrával.
Hormonális változások és a hajhullás
Az olyan változások az életben, mint a nők esetében a klimax, a várandósság vagy a szülés utáni időszak, jelentős hormonális változásokkal járnak. Ezeket kísérheti hajhullás.
A menopauza idején csökken, illetve megváltozik a női nemi hormonok mennyisége és aránya. Ez az állapot kopaszodást idézhet elő, különösen akkor, ha együtt jár a férfi nemi hormonok növekedésével.
A várandósság alatt jellemzőbb az, hogy hajkoronánk dúsabbá válik, mivel megnő azoknak a hormonoknak a mennyisége a szervezetben, amelyek ezért felelnek. Azonban a szülést követően a hormonszint normalizálódik, ami miatt néhány hónapig fokozott hajhullást lehet tapasztalni.
Az örökletesség és az androgén hormonok ugyancsak befolyásolhatják hajunk állapotát. A hajhullás ellen azonban tehetünk! A megfelelő gyógynövényes készítmények segítségével a kopaszodás többnyire megállítható és visszafordítható.