Hirdetés

A Balti- és a Földközi-tengerből összegyűjtött műanyag hulladékból készült az a két környezetbarát Electrolux porszívó, melyet május 13-ig Budapesten, a Sugár Üzletközpontban lehet megnézni.

A Porszívók a tengerből elnevezésű, nemzetközi műanyag hulladékgyűjtési kampányt 2010 júliusában indította az Electrolux azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a műanyagszennyezés problémájára és az újrahasznosítható műanyag hiányára. Az óceánok ugyanis tele vannak műanyaghulladékkal, míg a szárazföldön hiány van a környezetbarát porszívók gyártásához szükséges újrahasznosított műanyagból.

Az Electrolux munkatársai és helyi önkéntesek a Csendes- és az Indiai-óceánból, valamint a Földközi-, a Balti-, és az Északi-tengerből és tengerpartjairól gyűjtött össze műanyag hulladékot, melyet megtisztítottak, feldolgoztak, majd az Electrolux design központjába szállították. Itt készültek el a környezetbarát porszívók, melyek, külső jegyeiben arra az óceánra vagy tengerre utalnak, ahonnan az alapanyagul szolgáló műanyag származik.

Magyarországon a Földközi-tengeri és a Balti-tengeri modellt nézhetik meg az érdeklődők május 2-13. között, az Örs Vezér téren, a Sugár Üzletközpontban.

A Földközi-tengeri modell 

Electrolux porszívó földközi-tengeri hulladékbólElectrolux porszívó földközi-tengeri hulladékból

A Saint-Cyr-sur-Mer-ből származó műanyaghulladék nagy része a strandokon eldobott és onnan a tengerbe sodródott műanyagokból – PET-palackok, élelmiszertároló- és italos dobozok, strandjátékok – áll.
A Marseille-ből származó műanyagokat szív alakú darabokra vágták, majd azokat egy újrahasznosított műanyagból készült vékony vázhoz rögzítették, és forró levegő segítségével a porszívó formájára alakították.

A Balti-tengeri modell

A Svédországból, Lengyelországból, és Lettországból származó műanyagot a tengerpartról gyűjtötték be. A porszívót műanyag palackoktól kezdve a strandpapucson át egészen a kupakokig és csomagolóanyagokig sokféle tárgy borítja, melyet az említett három országban, önkéntesek gyűjtöttek össze.
A műanyag darabokat – a másik modellhez hasonlóan – egy újrahasznosított műanyagból készült vékony vázhoz rögzítették, majd forró levegő segítségével, a porszívó formájára alakították.

hirdetés
hirdetés

Bambulás helyett tájékoztottság. Iratkozz fel hírlevelünkre!

Feliratkozás