Egy újabb különlegességgel bővült a Szegedi Vadaspark gyűjteménye. A Zsiráf-házban már látható az állatkerti világban ritkaságnak számító rövidfülű elefántcickány.
Az emeleten lévő terráriumba elsőként egy hím érkezett a németországi Augsburgi Állatkertből, de idén igyekszünk még párt is hozni mellé.
Mitől különleges egy elefántcickány?
Csak rá kell nézni, a golyó alakú teste, hosszú ormánya és gyufaszál vékonyságú lábai igazi csodabogárt sejtetnek! Akik az elefántról nevezték el ormánya alapján, nem is sejtették, hogy ennél szorosabb, rokonsági kapcsolat fűzi a legnagyobb szárazföldi emlősökhöz. A legújabb genetikai vizsgálatok szerint egy nagyon ősi eredetű, Afrikában kifejlődött rendszertani csoportba tartozik, amelyet Afrotheria néven ismerünk, és tagjai közé tartoznak a földimalacok, szirtiborzok, az elefántok, tanrekek és a tengeri tehenek.
Az elefántcickányok csak Afrikában élnek, ahol főként rovarokkal táplálkoznak, de szívesen fogyasztanak növényeket, gyümölcsöket is. A rövidfülű elefántcickány Délnyugat-Afrika félsivatagos vidékeit lakja. Rendkívül gyorsan szalad, szinte századpillanatok alatt változtatja helyét. Monogámok, amely szintén nem szokványos tulajdonság az ilyen méretű emlősök körében.