Dohányozzon ingyen – Pekingben

2013. február 5.

Hírek

A pekingi Csinghua Egyetem professzora szerint ha a 2,5 mikrométer átmérőnél kisebb részecskék (PM 2,5), az úgynevezett finom porszemcsék koncentrációjának aránya eléri a 300-at, az ugyanazt a hatást váltja ki, mint 20 szál cigaretta. Most egy doboz cigi elszívásával ér fel egy nap a szmogos Pekingben.

Gyilkos PM2,5

2013. február 5.

Hírek

A légszennyezés legutóbb felfedezett egészségügyi hatásai keményebb politikát követelnek az Európai Unió részéről a levegőminőség védelmében. Az európai lakosok több mint 80% van kitéve az aprószemcséjű részecskék (PM) hatásának. Ez átlagosan 8,6 hónappal rövidíti meg a polgárok életét.

Kinek üzlet a kínai szmog

2013. február 2.

Hírek

A védőmaszkok és a légtisztítók piaca is virágzik a szmogtól szenvedő Kínában, miközben a környezeti helyzet a tőzsdei papírokat is befolyásolja. Egy multimilliomos üzletember friss levegőt kezdett árulni üdítős fémdobozokban.

Tarol a PM2,5 – a felelősöket és a megoldást keresik Kínában

2013. január 30.

Hírek

Ismét homályos, nyomasztó szürkeségre ébredtek a pekingiek, de a szmog nemcsak a fővárost terítette be, hanem az ország 1,3 millió négyzetkilométernyi területét – közölte a kínai média a környezetvédelmi tárca információi alapján. A PM2,5 arány az egészségügyi határértéknek helyenként közel a 17-szerese volt.

Rekord szmog Pekingben

2013. január 13.

Hírek

Minden korábban mért értéket túllépett a káros anyagok jelenléte a levegőben Pekingben, a hatóságok 20 millió embert szólítottak fel, hogy csak akkor menjenek az utcára, ha valóban szükséges.

Egyre nagyobb a kínai városi légszennyezés

2012. december 8.

Hírek

Hatalmas összeget fordít az évtized közepéig Kína a nagyvárosaiban a légszennyezés elleni küzdelemre. A környezetvédelmi minisztérium honlapja szerint összesen 350 milliárd jüant (12,3 ezer milliárd forint) költenek majd a következő években az ország 117 nagyvárosában a légszennyezés visszafogására.

Szigorodó pormérés kínai városokban

2012. március 2.

Hírek

Kínában évente 600 ezer ember hal meg tüdőrákban, ezért a városi levegőminőségi szabványok szigorításáról döntött a kormány. A PM10 után a közvélemény hangos kritikájának hatására mérni fogják a PM2,5 szennyezettséget is, mely finom porszemcsék a tüdő léghólyagocskáig jutnak.