Hírek
Kifogyhat-e a világ a homokból? Elsőre értelmetlennek tűnhet a kérdés, de sajna nem az. Jelenleg a víz után a homok az emberiség által legnagyobb mennyiségben használt alapanyag. Túl a betonon, az aszfalton és az üvegen elképesztően sokszínű a felhasználási módja – például: chipgyártás, papír, fogkrém, kozmetikumok, borászat.
Hírek
Műholdadatok elemzésével azonosították azokat a helyeket, ahol iszonyú mennyiségben szabadul fel metángáz. A hatalmas szeméttelepek többsége Ázsiában van. Számítások szerint 2050-re duplájára nő majd az a metánkibocsátás.
Hírek
A növekedő légszennyezettség több mint öt évvel csökkentheti a Dél-Ázsiában élők életkilátásait egy most publikált új jelentés szerint, amely a szennyezett levegő egészségügyi hatásait vizsgálta a térségben.
Hírek
Súlyos hőhullám söpört végig Ázsia nagy részén, Indiában iskolákat kellet bezárni és több haláleset történt, Kínában pedig rekordot döntött a hőmérséklet. A szakértők szerint ez Ázsia történetének legrosszabb áprilisi hőhulláma.
Hírek
Legkevesebb 57-en meghaltak a heves esőzések okozta áradásokban Banglades és India északi részein. A térségben két évtizede nem volt ekkora özönvíz.
Hírek
A világ egyetlen országa sem tudta tartani a légszennyezettségi határértéket 2021-ben – közölte az Egészségügyi Világszervezet, ismertetve egy 6475 városra, 117 országra, illetve területre kiterjedő mérés eredményét.
Hírek
A világnépesség ötödének otthont adó Dél-Ázsia nagy részét lakhatatlanul forróvá teheti a klímaváltozás 2100-re – állítja egy új tanulmány. A klímaváltozás következtében a Perzsa-öböl térsége a világ legforróbb vidéke lesz 80 év múlva.
Hírek
Meg lehet ám tizedelni mérgező gázokkal a lakosságot anélkül is, hogy mint Szíriában, interkontinentális rakétákkal és nemzetközi sajtókampánnyal lépne fel az USA a mérgezők ellen. Ehhez azonban egy feltételt teljesíteni kell: a mérgezésnek, tömegesnek és folyamatosnak kell lennie.
Hírek
Karbon- vagy szénadót vet ki Banglades jövőre az üzemanyagokra. A 160 milliós népességű, a világ egyik legszegényebb országára a tengerszint 1 méteres emelkedése is katasztrofális következményekkel járna.
Hírek
Az orosz kormány jóváhagyta, hogy a bangladesi kormány 11,38 milliárd dolláros exporthitelt kapjon atomerőmű építésére – derült ki a hivatalos közlöny honlapján nyilvánosságra hozott, az Interfax orosz hírügynökség által ma ismertetett kormányhatározatból.