A teknősök pusztulnak, a tengeri állatfajok egyre északabbra tolódnak

2022. szeptember 26.

Hírek

Az Atlanti- és a Csendes-óceán északi része sok helyen jelenleg 4 Celsius fokkal melegebb, mint ami az évnek ebben a szakaszában normálisnak mondható. Ez már olyan mértékű eltérés, amely egyrészt felborítja az élővilág egyensúlyát, másrészt felerősít számos olyan természeti jelenséget, amely az emberek lakta szárazföldre is veszélyes.

Belakták a Csendes-óceáni úszó szemétszigetet

2021. december 9.

Hírek

Műanyag élőhellyé változott a Csendes-óceánon úszó szemétsziget: tudósok felfedezték, hogy tengeri állatok élnek a hulladékhalmon. Egy részük partvidéki fajokhoz tartozik, melyek megszokott élőhelyüktől mérföldekre élnek, Kalifornia és Hawaii között félúton.

Megvan a nagy csendes-óceáni szemétsziget forrása

2021. március 5.

Hírek

A 1,6 millió négyzetkilométeres nagy csendes-óceáni szemétsziget egyelőre megoldandó probléma az emberiség számára – most legalább már azt tudjuk, hogy honnan jön a szemét nagy része, amit az óceáni áramlatok összeterelnek.

Tengerfenéki kerteket talált a kínai búvárrobot

2019. június 1.

Hírek

Színpompás koralloknak és szivacsoknak otthont adó “tengerfenéki kerteket” fedeztek fel kínai kutatók a Csendes-óceán délnyugati medencéjének peremén található Mariana-árokban. Itt található a Föld legmélyebb pontja, a Challenger-mélység, ahol a tenger mélysége 11 034 méter.

Radioaktív anyag szivárog a Csendes-óceánban

2019. május 30.

Hírek

1946 és 1958 között az Egyesült Államok 67 nukleáris fegyvertesztet hajtott végre a Marshall-szigeteknél, 1954-ben például az ország eddigi legerősebb fegyverét, egy hidrogénbombát robbantottak fel a Castle Bravo művelet során. A teszteket az atoll lagúnáiban, a szárazföldön és víz alatt végezték, a radioaktív anyagok az óceán északi részéig is eljutottak. Az 1970-es években Amerika összegyűjtötte… Tovább »

Mennyit ér a tengerihal konzervek MSC logója?

2017. október 19.

Hírek

Ugyanarról a halászhajóról kerül a boltba a szabadon fogott és a hálóban vergődő hal. A tonhalak zöld halászata sokkal drágább, mint a mindent kaszáló hálók kivetése, és a halászok nem tudnak csak a fenntartható halászatból megélni.

A műanyag miatt életképesek a japán cunami migránsok

2017. október 15.

Hírek

Több száz tengeri állatfaj sodródott át Japánból az Egyesült Államokba az elmúlt hat évben olyan műanyag hulladékok potyautasaiként, amelyeket a kelet-ázsiai országot sújtó 2011-es földrengés és szökőár mosott bele a nyílt vízbe – állapították meg a kutatók.

27 magyarországnyi szemétszigetre leltek a Csendes-óceánon

2017. július 31.

Hírek

Óriási szemétszigetet fedeztek fel a Csendes-óceán déli részén., melynek létezése már korábban felmerült, de eddig vitatott volt. Most Charles Moore és csapata közvetlenül megerősítette a régióban folytatott hat hónapos expedíciójuk során.