Kézikönyv az energiaszegénységről

Kiadványok

Gondolta volna, hogy 2017-ben Európában számtalan embernek kell döntenie, hogy fűtsön-e, vagy egyen? Az európai lakosság több, mint 10%-a energiaszegénynek minősül és ez a szám nem fog változni, ha nincsenek ellene megfelelő intézkedések. Mik az energiaszegénység társadalmi és egészségügyi következményei? Hogyan lehet beazonosítani érintett háztartásokat? Mik a regionális különbségek? Milyen szakpolitikai intézkedések és jó gyakorlatok… Tovább »

A kitáncolás ára – avagy mit tanulhatna Orbán a bolgároktól

2013. december 24.

Hírek

A neoszovjet birodalmi törekvések és a magyar energiapolitika történelmi keresztmetszetében az orosz atomipar tulajdonságait elemezve a “mi van ha mégsem kell?” kérdéshez jutottam. Lázár János tendereztetés és verseny nélküli orosz-magyar államközi megállapodást emleget. A Belene melletti félbehagyott atomerőmű “egyre többe fáj” a bolgároknak.

Bocs Vivaldi, csak két évszak maradt!

2013. november 3.

Hírek

A Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégia egyelőre nem több, mint az atomenergia zöldrefestése. A vitairat nemrég került terítékre az Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács ülésén, de jelen állapotában a kérdés, hogy mi fordítható le belőle gyakorlatra, hogy a szükséges politikai akaratról ne is beszéljünk.

A VM álláspontja a nagymuzsalyi aranybánya ügyében

2013. október 10.

Hírek

Az ukrajnai Nagymuzsalyon a Verespatakra is tervezett cianidos technológiájú aranybányát szeretnének nyitni. Az Espoo-i Egyezmény szerint az érintett szomszédos országnak joga van tudni a határokon átnyúló környezeti kockázatokról. Az LMP részéről Csiba Katalin hiányolja a magyar hozzáállást, ezért a napokban az Espoo-i Egyezmény Titkárságának írt panaszlevelet. A nálunk is megjelent írásra a Vidékfejlesztési Minisztérium reagált.

Ha a kormányzat nem teszi, majd lépünk mi, zöldek

2013. október 6.

Hírek

A héten elküldtem az Espoo-i Egyezmény Titkárságának életem első panaszlevelét a nagymuzsalyi aranybánya ügyében. A környezetvédelmi szaktárca nem volt képes megtenni ezt a teljesen kézenfekvő lépést az elmúlt 2 évben, ezért összeállítottuk a szükséges dokumentációt a szaktárca helyett és benyújtottuk a svájci székhelyű intézménynek- írja Csiba Katalin.