Keleti gyepű, ezoterika, PI-víz kút és biogazdálkodás – A nánási polgármester PhD-nélkül tanszékvezető

2024. július 2.

blog

Gyepű (indago), a tereptárgyakhoz kötött határvédelmi rendszer valóban létezett a honfoglaláskor. Persze nem Hajdúnánáson, hanem attól kb. száz-kilométerre keletre. A mutatványos ember, aki Farkasnak (mezőgazdasági gépész üzemmérnök volt a megvilágosulása előtt) mondja magát hajdúnánási. Benne negyven éves korára feltámadt a harci íjászat, a rovásírás, a színes ázsiai ruházkodás szeretete.

Növények Napja a Debreceni Egyetemen

2024. május 16.

Hírek

Egy 1849-ből származó bazsarózsa, egy 1867-es pipacs, alternatív levélfehérjével dúsított kenyér, ostya és gumicukor – a növényvilág sokszínűségét mutatja be a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara a nemzetközi Növények Napja alkalmából szervezett rendezvénysorozatán.

Hogyan mentsünk bolygót? A természetvédelem története

2024. február 10.

Hírek

Mi a különbség a természet- és a környezetvédelem között? Hogyan viszonyult hozzá az emberiség a különböző korokban? Van-e egyáltalán jövője a természetvédelemnek? Ilyen és hasonló kérdéseket vesz sorra Erdős László Hogyan mentsünk bolygót? című könyve, ami áttekinti ugyan e témát, de bizonyos válaszokkal adós marad.

Letiltották a Debreceni Egyetem volt rektora előadását az akkugyárakról

2023. április 6.

Hírek

A Debreceni Egyetemen nincs helye „aktuálpolitikai kérdések megvitatásának” – indoklással letiltotta a Debreceni Egyetem a volt rektor előadását az akkumulátorgyártásról. Akkor nem volt gond az “aktuálpolitika” megjelenése, amikor egy fideszes miniszter okította a debreceni egyetemistákat a háborúról.

Sejtkutató növénybiológusok az aszálytűrésért

2022. augusztus 27.

Hírek

Az aszálynak és a szélsőséges időjárásnak ellenálló növények nemesítését is segíthetik a Debreceni Egyetem Növényi Sejt- és Fejlődésbiológia Kutatócsoportjának vizsgálatai. A legújabb kutatási eredményeket is bemutatja az a tankönyv, amely Máthé Csaba, a kutatócsoport vezetőjének szerkesztésében jelent meg. A csoport PhD-hallgatója, Freytag Csongor pedig jelentős szakmai díjat nyert a vizsgálati eredményeit bemutató cikkéért.

Közösen kutatják az elsivatagosodást

2021. augusztus 31.

Hírek

A Föld hat kontinensének 174 száraz területén végzett élőhelyrekonstrukciós kísérleteket vizsgálta az a nemzetközi kutatás, amelyben a Debreceni Egyetem ökológusa is közreműködött. Eredményeiket a neves Nature Ecology & Evolution szaklapban publikálták.

Mértékadó különszám a sztyeppről

2020. november 2.

Hírek

A sztyepp az egyik legnagyobb kiterjedésű gyepes élőhely a Földön, ugyanakkor számos tényező veszélyezteti. A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének professzora és munkatársai a Flora című tudományos lap ezen témájú különszámát szerkesztették a közelmúltban.