Hírek
Főként magyarországi kistelepülések polgármesterei és képviselői csatlakoztak ahhoz a háromnapos tanulmányúthoz, melynek során a résztvevők ausztriai energiaközösségek működésébe nyerhettek betekintést. A Reflex Környezetvédő Egyesület által szervezett szakmai út ahhoz a nemzetközi SHAREs projekthez kapcsolódott, melynek egyik fő célkitűzése – az ismeretátadáson túl – a megújulóenergia-közösségek népszerűsítése illetve új közösségek létrehozásának elősegítése, mentorálása.
Hírek
Új helyi partnereket keres a KESZ Közösségi Energia Szolgáltató Nonprofit Kft., hazánk egyik első regisztrált energiaközössége. Az együttműködés során először napelemes beruházások megvalósítása, majd hosszútávú energetikai, energiahatékonysági együttműködések kialakítása következik.
Hírek
Az Interreg Duna Régió Program támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával megvalósuló NRGCOM projekt 2024. januárjában indult és általános célja, hogy a megfelelő működési környezet előmozdításával hozzájáruljon az energiahatékonyság növeléséhez, különös tekintettel az energiaközösségek széles körű elterjedésére a Duna Régióban. A projekt vezető partnere a DDRIÜ Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség.
Hírek
Civileken túl egyre több hazai önkormányzatot is foglalkoztat helyi energiaközösség létrehozásának gondolata. A lehetőség iránt azért is kezdtek érdeklődni a települési döntéshozók, mert a rendszer segítségével csökkenthetik a villamos energiával kapcsolatos kiadásaikat. Munkájukat letölthető, szerkeszthető sablonokkal is támogatja a Közösségi energia Tudástér.
Hírek
A Napenergia Plusz Program kapcsán beszélgetett a 24.hu Ámon Ada energia- és klímapolitikai szakértővel, aki több olyan észrevételt is tett, amelyek megkérdőjelezik, hogy a pályázat mennyire szolgálja a klímaügyet, illetve az ország érdekeit. Milyen formában lehetne jobban hasznosítani a napelem-kapacitásokat, és a támogatásra szánt összeget?
Hírek
Az önkormányzat vezetésével Bábolnán alakul meg az ország első, üzemszerű működésre képes és hivatalosan bejegyzett, jórészt napelemekre alapuló energiaközössége – közölte a település polgármestere.
Hírek
A hazai lakásállomány csupán 17%-a fűt távhővel, 78%-ban egyedi fűtést használunk, ami többségében nemcsak hogy nem hatékony, de a legmodernebb, fatüzelésű kályhák vagy kazánok is legalább százszor több mikroszemcsés szálló port (PM2.5) bocsátanak ki, mint a távhő, ami borzasztóan rontja a levegőminőséget és káros mindannyiunk egészségére.
Hírek
Elsők között regisztrálták energiaközösségként a Közösségi Energia Szolgáltató Nonprofit Kft-t. A Villamos energia Törvény 2021 óta ad lehetőséget arra, hogy a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) nyilvántartásba vegyen energiaközösségeket. Az első bejegyzésekre több mint két évet kellett várni.
Hírek
Egyetlen közösségienergia-fejlesztés sem tudott maradéktalanul megvalósulni mindmáig abból a 20 nyertes pályázatból, amelyek az energiaközösségek létrehozását célzó mintaprojektek valóra váltására nyertek támogatást az elmúlt években, noha a források felhasználására eredetileg szabott határidő lassan lejár.
Hírek
Az Európai Bizottság 2 kezdeményezése kínál szakmai támogatást a városi, illetve a vidéki energiaközösségek számára, amelyek fontos szerepet játszhatnak helyi megújuló energia beruházások létrehozásában. Az állampolgárok, helyi önkormányzatok és kisvállalkozások közösségbe szerveződve, kiszolgáltatott fogyasztóból az energiapiac új szereplőivé válva elősegítik a biztonságos és tiszta energiaellátásra való átállást, az így létrejövő megtakarítás, haszon pedig a helyi… Tovább »