Hírek
A LIFE4OakForests projekt természetvédelmi erdőkezelési koncepcióját kidolgozó erdész és erdőökológus szakemberek egy olyan rendszert alakítottak ki, melyben a haszonvételi jellegű fakitermelésnek alig van tere (úgynevezett természetvédelmi erdőkezelésről beszélhetünk), ugyanakkor szem előtt tartották azt, hogy az aktív természetvédelmi kezelési beavatkozások akár egyesével is átemelhetők, bevezethetők legyenek a fatermesztést fő célul kitűző erdőgazdálkodási gyakorlatba is.
Hírek
Magyar kutatók számításai is igazolják, hogy a 100 évesnél idősebb fák a korábban gondoltnál sokkal jobban segítenek a felmelegedés elleni küzdelemben.
Hírek
Mit tehetnek nagy tavaink partjának önkormányzatai a tópartok egészségesebb megmaradásáért? Milyen jogi lehetőségeik vannak, ha szembeszállnak a NER ingatlanmaffiájával?
Hírek
Aszalós Réka, az Ökológiai Kutatóközpont tudományos munkatársának előadása a természetes erdők, őserdők összetételéről, szerkezetéről és dinamikájáról.
Hírek
Egy mangószállítmánnyal Európába érkező lisztharmat okozta járvány lehet a hibás az Ökológiai Kutatóközpont tudósai szerint. Magyar kutatók derítették ki, miért pusztulnak a kocsányos tölgyek csemetéi.
Hírek
A globális éghajlat átalakulásának egyik kézzelfogható jele az immár az EU-t és Magyarországot is sújtó fapusztulás. Néhány jellegzetes fajtól alighanem el kell búcsúznunk.
Hírek
Maradjon meg a Csarna völgy ősvadonnak! Eltűnt az egyik legidősebb erdő – leirtották a Bükk hg-ben Tar-kőnél az őserdő egy részét. Brutális favágás a Tisza-menti ártérben Tiszaugnál, Tényleg meg kell fiatalítani a védett erdőket?
Hírek
Átfogó kutatás bizonyítja, hogy a sztyeppébe hajló környezeti feltételekkel rendelkező Duna–Tisza közén biztosan nem jó ötlet újabb erdőket telepíteni. Míg máshol a fák javítják a talaj vízellátottságát, itt ellenkező hatást érnek el, az elsivatagosodás veszélyét növelik.
Hírek
A klímaváltozás kapcsán egyre elkerülhetetlenebb, hogy feltegyük a kérdést: mennyit ér számunkra valójában az erdő?
Hírek
Olyan felfedezést tett két új-zélandi környezetkutató, ami alapjaiban változtathatja meg, mit tudunk a fákról és az erdei ökoszisztémáról, és elősegítheti azokat a törekvéseket, amelyek szerint az erdőkre nem különálló fák összességeként kell tekinteni, hanem egy nagy szuperorganizmusként.